Nasze zajęcia:

VI Konkurs i Wystawa Modeli Redukcyjnych 11-12 kwietnia 2015 r.

VI Konkurs i Wystawa Modeli Redukcyjnych 11-12 kwietnia 2015 r.

Podstawowe informacje statystyczne o konkursie:

Kategoria wiekowa

Młodzicy

Juniorzy

Seniorzy

Liczba uczestników

34

26

91

Liczba zgłoszonych modeli

63

94

298

Liczba wyróżnień

27

32

84

Liczba wyróżnień przypadająca na jednego uczestnika konkursu

0,75

1,23

0,92

Sędziowie:

Andrzej Lis-Kujawski – sędzia główny

Ryszard Szopa

Wojciech Sternik

Wojciech Saracyn

Maciej Góralczyk

Janusz Wojciechowicz

Piotr Mikołajski

Andrzej Bryska

Jarosław Leoniec

Jan Leoniec

Piotr Targoński

Leszek Chabrowski

Robert Kruczkowski

Wyróżnione modele:

Młodzicy

Imię Nazwisko Nazwa modelu Kategoria modelu
Krzysztof Pliszka Bofors Artyleria bez własnego napędu: Młodzicy
Łukasz Stanisławski Pak 43 Artyleria bez własnego napędu: Młodzicy
Franciszek Jaczun Wojownik Gondoru Figurki: Młodzicy
Mirek Szitenhelm Żołnierz z Gwiezdnych Wojen Figurki: Młodzicy
Simas Arshavskis Metr Pojazdy Cywilne: Młodzicy
Viktorija Arshavskite Metr,Tachki Pojazdy Cywilne: Młodzicy
Oskar TARGOS Makieta wojenna z drugiej wojny światowej Dioramy: Młodzicy
Maciek Pijanowski Niemcy przygotowują się do uderzenia Dioramy: Młodzicy
Franciszek Jaczun Bitwa o Śródziemie Dioramy: Młodzicy
Michał Wasilewski Lokomotywa BR 41 Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Młodzicy
Adam Bućko USS Ranger Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Młodzicy
Magdalena Kołpa Baby II B Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Młodzicy
Marcin Targoński Fiat 125p + Camping Modele kartonowe: Młodzicy
Magdalena Kołpa Papużki Modele kartonowe: Młodzicy
Amelia Pepol Fiat Ducato Ambulans Modele kartonowe: Młodzicy
Szymon Kielak PzKpfwV Panther Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Młodzicy
Krzysztof Pliszka Leopard I Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Młodzicy
Adrian Syrocki Leopard Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Młodzicy
Maciek Pijanowski Allied light utility vehicle Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Młodzicy
Michał Segień Kfz. 305 3 ton. Truck Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Młodzicy
Mirek Szitenhelm Bedford QLT Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Młodzicy
Tymon Gołasz Westland Sea King Mk2 Samoloty: Młodzicy
Szymon Gruźlewski Ventura Samoloty: Młodzicy
Sylwester Jaworski P-51 Mustang Samoloty: Młodzicy
Szymon Kielak Vosper Motor Torpedo Boat Statki i okręty: Młodzicy
Krzysztof Pliszka Zina Statki i okręty: Młodzicy
Adrian Syrocki U-boot Statki i okręty: Młodzicy

Juniorzy

Imię Nazwisko Nazwa modelu Kategoria modelu
Kazimierz Drożak Space marines stormtalon gunship Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Juniorzy bez podziału na skale
Wiktor Prokop PzInż10TP Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Juniorzy
Joanna Wantowska Pak 43 Artyleria bez własnego napędu: Juniorzy bez podziału na skale
Joanna Wantowska Skoda 100mm wz.14/19 Artyleria bez własnego napędu: Juniorzy bez podziału na skale
Jakub Kołpa Pak 43 Artyleria bez własnego napędu: Juniorzy bez podziału na skale
Magdalena Lipka Smoczek Figurki Fantasy Juniorzy
Kazimierz Drożak SM LIBARIAN INTERMINATOR ARMOUR Figurki Fantasy Juniorzy
Wojciech Jabłonowski Kapitan Jonas Murdoch Figurki Fantasy Juniorzy
Wiktor Prokop Zamek Ojców Modele kartonowe: Budowle Juniorzy
Joanna Wantowska Zamek Chęciny Modele kartonowe: Budowle Juniorzy
Joanna Wantowska Jurand Modele kartonowe: Figurki i Zwierzęta Juniorzy
Wiktor Prokop Me 109G Modele kartonowe: Lotnictwo Juniorzy
Jacek Olechnowicz Brewster “Buffalo” Mk.1 Modele kartonowe: Lotnictwo Juniorzy
Kacper Zieliński GRUMAN F4F WILDCAT Modele kartonowe: Lotnictwo Juniorzy
Jacek Olechnowicz Type 1 Ho-Ki Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Juniorzy
Joanna Wantowska Geshutzwagen Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Juniorzy
Jacek Olechnowicz Bn2t “Freudenstein” Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Juniorzy
Jacek Olechnowicz ORP Krakowiak Modele kartonowe: Statki i okręty Juniorzy
Kuba Dąbrowski Yamaha xv 1000 Pojazdy Cywilne: Juniorzy
Joanna Wantowska VW New Beatle Pojazdy Cywilne: Juniorzy
Kornel Pałaszewski Iveco Pojazdy Cywilne: Juniorzy
Wiktor Prokop Katiusza Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/35 i większe
Joanna Wantowska 12.8cm Sf.L/61 “Sturer Emil” Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/35 i większe
Filip Nowak Tankietka TKS Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/35 i większe
Wiktor Prokop Land Rover Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/48
Joanna Wantowska SdKfz 251/1 D Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/48
Kornel Pałaszewski Kfz.385 Tankwagen Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/48
Wiktor Prokop 155mm AS90 Howitzer Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/72 i mniejsze
Kornel Pałaszewski Beadford Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/72 i mniejsze
Maciej Dobyrn JAGG PANTER Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/72 i mniejsze
Joanna Wantowska F14 Tomcat Samoloty: Juniorzy bez podziału na skale
Jakub Kołpa Sopwith Camel F.1 Samoloty: Juniorzy bez podziału na skale
Paweł Jarosz nakajima A6M2-n type 2 float plane Samoloty: Juniorzy bez podziału na skale

Seniorzy

Imie Nazwisko Nazwa modelu Kategoria modelu
Marek Wantowski 12,8cm Pak 44 (K81/2) Artyleria bez własnego napędu: Seniorzy
Auktumas Noreika 8.8 cm Flak 36 Artyleria bez własnego napędu: Seniorzy
Leszek Okuniewski Sd.kfz 6  + Flak 88 Artyleria bez własnego napędu: Seniorzy
Vladimir Judin 120 mm mortar Dioramy: Seniorzy bez podziału na skale
adam Pyjor Pakwagen w Prusach Dioramy: Seniorzy bez podziału na skale
Krzysztof Piersa Duel Dioramy: Seniorzy bez podziału na skale
Krzysztof Piersa Black Dragon Figurki Fantasty Seniorzy
Krzysztof Piersa Orc Commander Figurki Fantasty Seniorzy
Andrzej Buder CRAZY DWARF Figurki Fantasty Seniorzy
Arkadiusz Niedziela U.S. Marines Figurki Historyczne
Arkadiusz Niedziela KAPITAN JOHN H. MILLER Figurki Historyczne
Arkadiusz Niedziela Roman Pretorian
1/16
Mini Art
Figurki Historyczne
Krzysztof Piersa Yoda – Druk 3D Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Seniorzy bez podziału na skale
MARCIN STREMBSKI EIERSCHMITT Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Seniorzy bez podziału na skale
Daniel Chmielewski Mech Bojowy TBR-C “Timberwolf”  (MadCat) Modele Kartonowe. Figurki i zwierzęta. Senior
Krzysztof Kozaryn Kościół św Katarzyny – Slezske Rudoltice
wyd. Ondrej Hejl, 1:120
Modele kartonowe: Budowle Seniorzy
Jonas Sapnagis Sent Istwan Bazilika Modele kartonowe: Budowle Seniorzy
Paweł Seledec Karabin szturmowy StarCraft II (oryginalna nazwa: Terran Marine Cannon) Modele kartonowe: Figurki i Zwierzęta Seniorzy
Zenon Król Mi-1 Modele kartonowe: Lotnictwo  po 1945r. Seniorzy
Bartosz Kokoszka Bell AH-1 F Cobra Modele kartonowe: Lotnictwo  po 1945r. Seniorzy
Wojciech Pietrzykowski F-15 Reporter Modele kartonowe: Lotnictwo  po 1945r. Seniorzy
Wiesław Kochanek Samolot myśliwski PZL P-11c.
Skala 1:33
Kartonowy Arsenał – Numer specjalny
Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
Stanisław Sznajdrowski Fokker E.V Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
Mirosław Kulczyk Messerschmitt BF-109 T1 Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
Bartosz Kokoszka Kawasaki Ki 61 Hien Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
Wojciech Pietrzykowski J2M3 Raiden Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
Jerzy Cholewa Type 97 Chi-Ha, japoński czołg średni, skala 1/25, wydawnictwo Model Hobby. Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
Jacek Bołochowski Famo Rubezahl mit Sd.Ah.35 Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
Marcin Dąbrowski M-24 Chaffee Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
Konrad Kowalczyk Japoński czołg średni Type 97 – Shinhoto Chi-Ha wydawnictwo MODEL HOBBY skala 1:25 Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
Piotr Wiśniewski MARDER III Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
Michał Szklarczyk Samochód pancerny Autoblinda AB-41 Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Seniorzy
Bartosz Kokoszka Zis 5 Cysterna Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Seniorzy
MICHAŁ PIETKIEWICZ POLSKA ARMATA KALIBER 75 MM PRAWOSŁAWNA PUTIŁÓWKA 3″ Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Seniorzy
Konrad Kowalczyk Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak38 Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Seniorzy
Marek Krupa Drezyna pancerna BDT Modele kartonowe: Pojazdy szynowe Seniorzy
Marcin Dąbrowski Cn2t “Las” Modele kartonowe: Pojazdy szynowe Seniorzy
Stanisław Sznajdrowski Junkers Ju-52/3m Modele kartonowe: Samoloty wielosilnikowe do 1945. Seniorzy
Arkadiusz Biegański Dornier Do 17 Z-1 Modele kartonowe: Samoloty wielosilnikowe do 1945. Seniorzy
Zbigniew Głuszko Samolot bombowy HALIFAX Modele kartonowe: Samoloty wielosilnikowe do 1945. Seniorzy
Jerzy Cholewa IJN NISSHIN – japoński tender lotniczy, skala 1/200, wydawnictwo Angraf. Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy
Wiesław Kochanek Monitor rzeczny ORP “Kraków”
Skala 1:100
Kartonowa Kolekcja nr 8
Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy
Tomasz Szkwarek Brytyjski krążownik liniowy HMS Repulse, 1/300 Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy
Wojciech Pietrzykowski Conte di Cavour Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy
Tomas Janulevicius Botik “Fortune” 1/40 ShipWorks Modele kartonowe: Żaglowce Seniorzy
Stefan Pawlak “Papegoja” wydane Shipyard Modele kartonowe: Żaglowce Seniorzy
Marek Wantowski L.A. Recovery Truck Fire Dep. Pojazdy Cywilne: Seniorzy
Wojciech Milewski Toyota Celita GT-FOUR ’93 Monte Carlo Pojazdy Cywilne: Seniorzy
Povilas Bartuška Tamiya – Ferrari 312T3 1/20 Pojazdy Cywilne: Seniorzy
Andrzej Ligocki WÓZ 172M Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe
Zenon Zborała D-350 MAZUR. Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe
Witold Hałub Universal Carrier MkII Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe
Vladimir Judin 8 inch Self-Propelled Howitzer M110 Revell Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe
Remigijus Valickas Sd.Kfz.171 Panther Ausf.F, Dragon (Kat.Nr.7207) Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/72 i mniejsze
Michał Wojszczyk Pantera G Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/72 i mniejsze
Radosław Puchalski Sd.Kfz. 9 FAMO Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/72 i mniejsze
Witold Hałub Ford GPA Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/35 i większe
Marcin Wawrzynkowski Drezyna opancerzona Tatra T-18
Choroszy Modelbud, skala 1/35
Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/35 i większe
Daniel Kokosiński Bedford QLD General Service Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/35 i większe
Łukasz Rudzki Diamond Cargo Truck Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/72 i mniejsze
Auktumas Noreika Horch 108 Type 1a (Kfz.70) Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/72 i mniejsze
Radosław Puchalski Bedford QLR Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/72 i mniejsze
Paweł Tajnert Ba-64B Pojazdy wojskowe: Seniorzy 1/48
Radosław Puchalski Opel Blitz Pojazdy wojskowe: Seniorzy 1/48
Marek Rodziewicz Autoblina AB. 43 Pojazdy wojskowe: Seniorzy 1/48
Andrzej Ligocki MI-17-1V Samoloty: Seniorzy 1/32 i większe
Robert Górski Spitfire Mk.Vb   Hobby Boss Samoloty: Seniorzy 1/32 i większe
Artur Domanski Fw-190D9 Samoloty: Seniorzy 1/32 i większe
Andrzej Ligocki PZL-130 ORLIK TC-1 Samoloty: Seniorzy 1/48
Dariusz Sommerfeld Vickers Wellington Mk II Samoloty: Seniorzy 1/48
Krzysztof Magrel PZL P.11c Samoloty: Seniorzy 1/48
Marcin Wawrzynkowski Samolot myśliwski PZL P-1/II
Arma Hobby
Samoloty: Seniorzy 1/72 i mniejsze
Auktumas Noreika Heinkel He-177 A-5 Samoloty: Seniorzy 1/72 i mniejsze
Łukasz Rudzki Letov S-20L Samoloty: Seniorzy 1/72 i mniejsze
Krzysztof Mindak SMS Dresden Statki i okręty: Seniorzy 1/350
Sławomir Słoka Korweta Flower Statki i okręty: Seniorzy 1/350
Zdzisław Kupfer USS Reuben FFG-57 Statki i okręty: Seniorzy 1/350
Ireneusz, Maciej Rosztajn Żaglowiec H.M.S. VICTORY Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
Stefan Pawlak Regal Ship – “Vasa” Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
Zbigniew Głuszko Motorówka inspekcyjna KONTROLER 8 Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
Sławomir Słoka TAKAO Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
Zdzisław Kupfer Flower Class Corvette FS Campanula 1942 Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
Arkadiusz Niedziela CH-53 GA Śmigłowce: Seniorzy
Michał Pyzel AH-64D Apache Longbow, 1/72 Italeri Śmigłowce: Seniorzy

 

Przyznano nagrody specjalne:

 

Nagrodę RAND PRIX

za najlepszy model kartonowy

otrzymał Jerzy Cholewa za model IJN NISSHIN – japoński tender lotniczy, skala 1/200, wydawnictwo Angraf w kategorii Statki i okręty Seniorzy

 

Nagrodę GRAND PRIX

za najlepszy model plastikowy

otrzymał Artur Domanski

za model Fw-190D9  w kategorii Samoloty: Seniorzy 1/32 i większe

 

Nagrody OD WYDAWNICTWA SZKUTNIK

 

Nagrodę SZKUTNIK CUP 2015 za najlepszy model statku

Otrzymał: Andrzej Grabowski

za model Fishing Trawler w kategorii Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale

 

Nagrodę SZKUTNIK CUP 2015 za najlepszy model żaglowca

otrzymał Stefan Pawlak

za model “Papegoja” wydane Shipyard w kategorii Modele kartonowe: Żaglowce Seniorzy

Nagrodę SZKUTNIK CUP 2015 za najlepszy model okrętu

otrzymał Wojciech Pietrzykowski

za model Conte di Cavour w kategorii Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy


CZARNY KOŃ KONKURSU

otrzymał  Robert Kruczkowski

 

Nagrody  OD  FIRMY CRAZY DWARF otrzymali:

 

Krzsytof Piersa w kategorii FIGURKI FANTASY

Andrzej Buder w kategorii FIGURKI FANTASY

Leszek Szreder w kategorii FIGURKI FANTASY

Michał Wojszczyk w kategorii FIGURKI FANTASY

Franciszek Jaczun w kategorii FIGURKI FANTASY

Mirek Szitenhelm w kategorii FIGURKI FANTASY

Magdalena Lipka FIGURKI FANTASY

 

 

Nagrodę od modelarzy z Litwy za model w barwach litewskich

otrzymał Łukasz Rudzki za model Letov S-20L

 

Nagrodę Najlepszy model plastikowy czołgu w kategorii Młodzik (nagrodę ufundował Overlord Painting Studio)

otrzymał  Krzysztof Pliszka
za model: Leopard I w kategorii: Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym  (łącznie z artylerią samobieżną): Młodzicy

 

Nagrody ufundowane przez MIR-WIT TOYOTA OLSZTYN

 

Nagrodę Najlepszy model samochodu

otrzymał  Wojciech Milewski
za model Toyota Corolla WRC w kategorii Pojazdy Cywilne: Seniorzy

 

Nagrodę Najlepszy model samochodu

otrzymał  Łukasz Opalach
za model Mitsubishi Lancer Evolution VI TME kategorii Pojazdy Cywilne: Juniorzy

 

Nagroda – statuetka  „Paprykarz Delikatesowy”

za najlepszy model według SPM Szczecin

została przyznana Piotrowi Targońskiemu

za model Ju 88 C-6 Nachtjäger

 

Nagrodę Najlepszy model kartonowy w barwach Wojska Polskiego 1939 (nagrodę funduje osoba prywatna)

otrzymał  Wiesław Kochanek

za model Samolot myśliwski PZL P-11c. w kategorii Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy

 

Nagrodę Najlepszy model pojazdu w barwach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (nagrodę funduje Andrzej Lis-Kujawski)

otrzymał  Witold Hałub

za model Universal Carrier MkII w kategorii Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe

 

Nagrody ufundowane przez magazyn Plastikowe.pl:

 

Za najlepszy model  w kategorii lotnictwo cywilne

Otrzymała: Magdalena Kołpa

za model Baby II B

 

Za najlepszy model  w kategorii pojazdy gąsienicowe 1/35

Otrzymał: Zenon Zborała

za model D-350 MAZUR

 

Za najlepszy model  w kategorii pojazdy wojskowe 1/72

Otrzymał: Remigijus Valickas

za model T34/85 „Rudy”

 

Za najlepszy model w kategorii lotnictwo wojskowe 1/72

Otrzymał: Auktumas Noreika

za model Heinkel He-177 A-5

Za najlepszy model  w kategorii Pojazdy cywilne

Otrzymał: Pavel Dzeveckij

za model Willys Coupe 1940, AMT, 1/24

 

Najmłodsi uczestnicy konkursu

 

(nagrody ufundowała Firma EMAR)

Maciej Dudek

Michał Wasilewski

(nagrody ufundowała Firma CRAZY DWARF)

Julia Naszlin

Szymon Naszlin

 

Nagrodę Najlepszy model kartonowy wg. Brętowskiego Pikniku Modelarskiego z Trójmiasta

otrzymał  Piotr Targoński za model Junkers Ju 88

 

 

Nagrodę od Stowarzyszenia Historyczno -Poszukiwawczego DENAR

otrzymał Andrzej Ligocki

 

Nagrodę “MATRYCA” od Radosława Puchalskiego i Marka Rodziewicza

Otrzymał Zenon Zborała za model D-350 MAZUR

 

VI Konkurs i Wystawa Modeli Redukcyjnych 11-12 kwietnia 2015r.

Program imprezy:

11 kwietnia 2015r.

900 do 1430 przyjmowanie modeli do konkursu i wystawy

1200 do 1500 wystawa otwarta dla zwiedzających

1500 zamknięcie wystawy i rozpoczęcie oceny modeli przez komisję sędziowską

12 kwietnia 2015r.

900 do 1330 wystawa otwarta dla widzów i atrakcje towarzyszące

1330 do 1430 ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród

Cele imprezy:

  • Popularyzowanie modelarstwa wśród dzieci i młodzieży.
  • Zachęcanie do ciekawej formy spędzania wolnego czasu.
  • Rozpowszechnienie zainteresowania nauką, techniką i historią.
  • Promowanie wychowania politechnicznego dzieci i młodzieży.

Organizator Konkursu:

Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie
Komitet organizacyjny imprezy

Warunki uczestnictwa w imprezie:

W konkursie mogą uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W KONKURSIE JEST WYPEŁNIENIE JEDNEGO Z PONIŻSZYCH FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH DLA KAŻDEGO MODELU.

Formularz zgłoszeniowy modeli Młodzików (osoby urodzone po 10 kwietnia 2003r.)
młodzicy
Formularz zgłoszeniowy modeli Juniorów  (osoby urodzone od 11 kwietnia 1997r. do 10 kwietnia 2003r. włącznie)
juniorzyFormularz zgłoszeniowy modeli Seniorów (osoby ur. przed 11 kwietnia 1997r.)
seniorzy

 

Formularz zgłoszeniowy modeli wystawy pozakonkursowej (nieobowiązkowy)

Jednocześnie prosimy o dobrowolną  wpłatę w dniu 11 kwietnia w punkcie rejestracji modeli:

  • seniorów  - w wysokości 15 zł od osoby
  • juniorów – w wysokości 10 zł od osoby
  • młodzików – w wysokości 5 zł od osoby

przeznaczoną na organizację konkursu.

 

Każdy uczestnik zawodów może zgłosić dowolną ilość modeli.

Zgłoszenie modelu do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
Indywidualne sprawy należy uzgadniać z Organizatorem drogą mailową belferek@gmail.com lub telefonicznie (668271727 po godz. 15).

Konkurs jest połączony z wystawą.

W konkursie nie mogą brać udziału modele, które zostały nagrodzone lub wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu. Modele takie mogą brać udział w wystawie pozakonkursowej. W wystawie pozakonkursowej nie są przewidziane nagrody.

 

Dla każdego modelu należy wypełnić oddzielny formularz zgłoszeniowy.

Organizatorzy zobowiązują się do przygotowania (wydrukowania) kart startowych dla osób, które wypełniły formularz zgłoszeniowy do dnia 10 kwietnia 2015r. włącznie – karty startowe  dostępne będą w punkcie rejestracji modeli w dniu 11 kwietnia 2015r.

Karty zgłoszeniowe w drodze wyjątku można będzie również wypełnić komputerowo i wydrukować w dniu konkursu. Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych drogą elektroniczną do 10 kwietnia.

Zasady oceny zgłoszonych modeli:

Sędzia główny jest powoływany przez Organizatora przed konkursem. Sędzia Główny powołuje komisje sędziowskie do oceny odpowiednich kategorii i pełni nadzór ogólny nad pracą komisji sędziowskich, sam Sędzia Główny nie bierze udziału w ocenie modeli.

Pozostali sędziowie nie biorą udziału w rywalizacji konkursowej (jeśli sędzia bierze udział w konkursie nie może oceniać kategorii, w której wystawia modele).

Zgłoszone do konkursu modele ocenia powołana przez organizatorów komisja sędziowska wg zasady „podoba się – nie podoba się”.

Wyniki sędziowania potwierdza Sędzia Główny. Sędzia Główny oraz Organizator mają prawo do ingerencji w wyniki w przypadku stwierdzenia błędów w sędziowaniu, zbyt małej obsady klas itp. W uzasadnionych przypadkach Sędzia Główny może powołać nową komisję do ponownego sędziowania wybranych kategorii.

Decyzje komisji sędziowskiej podane do informacji publicznej w dniu zakończenia imprezy są ostateczne i niepodważalne.

Uczestnik może zająć tylko jedno z nagradzanych miejsc w danej klasie. Pod uwagę będzie brany najwyżej oceniony model wykonany przez uczestnika. Uczestnicy, którzy zostaną wyróżnieni otrzymają medale, dyplomy oraz w miarę możliwości nagrody rzeczowe. Organizatorzy planują przyznanie trzech równorzędnych wyróżnień w każdej klasie. W przypadku wysokiego poziomu wykonania modeli ilość wyróżnień może zostać zwiększona. Analogicznie, w przypadku niskiego poziomu wykonania ilość wyróżnień może być decyzją Organizatorów zmniejszona. O ilości wyróżnień w danej klasie decyduje Sędzia Główny oraz Organizator.

Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych.

Organizatorzy nie przewidują ubezpieczenia modeli.

Rywalizacja w klasie odbędzie się w przypadku zgłoszenia co najmniej trzech modeli wykonanych przez co najmniej dwóch zawodników. W przypadku niewystarczającej liczby modeli w danej klasie rywalizacja nie odbędzie się, uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy przewidują nagrody specjalne, a Komisja sędziowska wskaże laureatów poszczególnych nagród.

W trakcie sędziowania Komisja Sędziowska w porozumieniu z Sędzią Głównym może zdecydować z zmianie podziału na klasy (wydzielić dodatkowe kategorie konkursowe – np. śmigłowce, żaglowce, ew. połączyć zbliżone kategorie).

Możliwe jest zgłaszanie i fundowanie prywatnych nagród.

Podział na klasy:

 

Samoloty:

Młodzicy bez podziału na skale Juniorzy bez podziału na skale Seniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/48
Seniorzy 1/32 i większe

Śmigłowce:

Młodzicy bez podziału na skale Juniorzy bez podziału na skale Seniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/48
Seniorzy 1/35 i większe

Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym:

Młodzicy bez podziału na skale Juniorzy 1/72 i mniejsze
Juniorzy 1/48
Juniorzy 1/35 i większe
Seniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/48
Seniorzy 1/35 i większe

Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną)

Młodzicy bez podziału na skale Juniorzy 1/72 i mniejsze
Juniorzy 1/48
Juniorzy 1/35 i większe
Seniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/48
Seniorzy 1/35 i większe

Artyleria bez własnego napędu:

Młodzicy bez podziału na skale Juniorzy bez podziału na skale Seniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/35 i większe

Dioramy:

Młodzicy bez podziału na skale Juniorzy bez podziału na skale Seniorzy bez podziału na skale

Statki i okręty:

Młodzicy bez podziału na skale Juniorzy bez podziału na skale Seniorzy 1/700
Seniorzy 1/350
Seniorzy pozostałe skale

Pojazdy Cywilne:

Młodzicy Juniorzy Seniorzy

Figurki:

Młodzicy bez podziału na skale Figurki Historyczne Juniorzy
Figurki Fantasy Juniorzy
Figurki Historyczne
Seniorzy
Figurki Fantasty Seniorzy

Modele kartonowe:

Młodzicy bez podziału na skale Pojazdy kołowe Juniorzy
Pojazdy gąsienicowe Juniorzy
Lotnictwo Juniorzy
Statki i okręty Juniorzy
Figurki i Zwierzęta Juniorzy
Budowle Juniorzy
Pojazdy kołowe Seniorzy
Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
Pojazdy szynowe Seniorzy
Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
Lotnictwo po 1945r. Seniorzy
Statki i okręty Seniorzy
Figurki i Zwierzęta Seniorzy
Budowle Seniorzy

Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach:

Młodzicy bez podziału na skale Juniorzy bez podziału na skale Seniorzy bez podziału na skale

 

 Nagrody specjalne:

  • Nagroda “Grand Prix” za najlepszy model kartonowy
  • Nagroda “Grand Prix” za najlepszy model plastikowy
  • “Paprykarz Delikatesowy” za najlepszy model według SPM Szczecin
  • “Najlepszy model kartonowy w barwach Wojska Polskiego 1939″ (nagrodę funduje osoba prywatna)
  • Nagrody ufundowane przez CRAZY DWARF (dla 9 wyróżnionych osób w kategorii Figurki Fantasy  , po 3 z każdej kategorii wiekowej)
  • Dwie nagrody za najlepsze modele samochodów od MIR-WIT TOYOTA OLSZTYN
  • SZKUTNIK CUP 2015– najlepszy model statku (nagrodę funduje Wydawnictwo SZKUTNIK)
  • SZKUTNIK CUP 2015 – najlepszy model żaglowca (nagrodę funduje Wydawnictwo SZKUTNIK)
  • SZKUTNIK CUP 2015 – najlepszy model okrętu (nagrodę funduje Wydawnictwo SZKUTNIK)
  • Najmłodszy uczestnik konkursu (nagrodę funduje właściciel sklepu EMAR)
  • Najlepszy model pojazdu w barwach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (nagrodę funduje osoba prywatna)
  • Nagroda specjalna za najlepszy model plastikowy czołgu w kategorii Młodzik – nagrodę funduje Overlord Painting Studio
  • Nagroda Specjalna za najlepszy model kartonowy od Brętowskiego Pikniku Modelarskiego z Trójmiasta.

Podział wiekowy:

  • młodzik (osoby urodzone po 10 kwietnia 2003r. )
  • junior (osoba urodzone w terminie: 11 kwietnia 1997r. do 10 kwietnia 2003r. włącznie)
  • senior (osoba ur. przed 11 kwietnia 1997r.)

 

Postanowienia końcowe:

Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia.

Organizatorzy nie zapewniają miejsc noclegowych.

Konkurs wspierają:

Rada Rodziców Pałacu Młodzieży

 

 

szkutnik     IBG models logo   Overlord painting studio logo

Baner CD

toyotamirwit

6konkurs_plakat

W ubiegłych latach zorganizowaliśmy:



Zobacz także

  • ZASADY REKRUTACJI DO PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE NA ROK SZKOLNY 2017/2018
    ZASADY REKRUTACJI DO PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE NA ROK SZKOLNY 2017/2018

    OPIS NASZYCH PRACOWNI 2017/2018  ZARZĄDZENIE NR 19/2016/2017 Dyrektora Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie z dnia 14 kwietnia 2016 roku   w sprawie: określenia …

  • MADAME BUTTERFLY, ŻELAZOWA WOLA I WARSZAWA
    MADAME BUTTERFLY, ŻELAZOWA WOLA I WARSZAWA

    Niezapomnianych wrażeń dostarczył pałacowym miłośnikom muzyki z zespołów pana Mirka Piekuta wielopokoleniowy, dwudniowy wyjazd do Warszawy (28-29.06.2017). Głównym celem podróży była opera MADAME BUTTERFLY w …

  • Pałacowe wycieczki
    Pałacowe wycieczki

    Ładna pogoda, ciekawe miejsca, kontakt z przyrodą, dobre towarzystwo- cóż lepszego może nam się przydarzyć na początku wakacji? Tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy trzech wycieczek, które …

  • Lista osób nieprzyjętych do Pałacu
    Lista osób nieprzyjętych do Pałacu

    Lista osób nieprzyjętych do Pałacu Młodzieży na rok szkolny 2017/2018 BIESIEKIERSKA OLGA BIESIEKIERSKI WIKTOR BŁAŻEJCZYK AMELIA BŁAŻOWSKA POLA BRODOWICZ KRZYSZTOF BRODOWICZ STANISŁAW BYĆ MACIEJ DANISIEWICZ BARTOSZ DEPTUŁA KATARZYNA DRAŻBO IGA EMILIAN SARA EYVAZOV MAJA EYVAZOV POLA FLORYSIAK CEZARY FURGAŁ MAŁGORZATA …

  • Lista osób przyjętych
    Lista osób przyjętych

    Lista osób przyjętych do Pałacu Młodzieży na rok szkolny 2017/2018 Arduino robotyka, elektronika i majsterkowanie (ilość osób: 2) Piotr Witkowski MAŁYSKA FRANCISZEK RYŻEWSKI ARTUR Art & English …

  • Wakacje, wakacje ….
    Wakacje, wakacje ….

    Czy ktoś z Was rozpacza z powodu rozpoczynających się wakacji? Nie znam takiego ucznia. Znam natomiast takich wychowanków i nauczycieli z Pałacu Młodzieży, którzy nawet …

Zapraszamy

Grupy zainteresowań w Pałacu Młodzieży w Olsztynie Nasze grupy Imprezy i Wystawy w Pałacu Młodzieży Olsztyn Imprezy i wystawy

Szybki kontakt

Pałac Młodzieży
im. Orląt Lwowskich

10-562 Olsztyn
ul. Emilii Plater 3

tel. bezp.: (89) 527 32 69
fax: (89) 535 03 26

Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych oraz przez Facebook Social Plugins. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji