VI Konkurs i Wystawa Modeli Redukcyjnych 11-12 kwietnia 2015 r.

VI Konkurs i Wystawa Modeli Redukcyjnych 11-12 kwietnia 2015 r.

Podstawowe informacje statystyczne o konkursie:

Kategoria wiekowa

Młodzicy

Juniorzy

Seniorzy

Liczba uczestników

34

26

91

Liczba zgłoszonych modeli

63

94

298

Liczba wyróżnień

27

32

84

Liczba wyróżnień przypadająca na jednego uczestnika konkursu

0,75

1,23

0,92

Sędziowie:

Andrzej Lis-Kujawski – sędzia główny

Ryszard Szopa

Wojciech Sternik

Wojciech Saracyn

Maciej Góralczyk

Janusz Wojciechowicz

Piotr Mikołajski

Andrzej Bryska

Jarosław Leoniec

Jan Leoniec

Piotr Targoński

Leszek Chabrowski

Robert Kruczkowski

Wyróżnione modele:

Młodzicy

ImięNazwiskoNazwa modeluKategoria modelu
KrzysztofPliszkaBoforsArtyleria bez własnego napędu: Młodzicy
ŁukaszStanisławskiPak 43Artyleria bez własnego napędu: Młodzicy
FranciszekJaczunWojownik GondoruFigurki: Młodzicy
MirekSzitenhelmŻołnierz z Gwiezdnych WojenFigurki: Młodzicy
SimasArshavskisMetrPojazdy Cywilne: Młodzicy
ViktorijaArshavskiteMetr,TachkiPojazdy Cywilne: Młodzicy
OskarTARGOSMakieta wojenna z drugiej wojny światowejDioramy: Młodzicy
MaciekPijanowskiNiemcy przygotowują się do uderzeniaDioramy: Młodzicy
FranciszekJaczunBitwa o ŚródziemieDioramy: Młodzicy
MichałWasilewskiLokomotywa BR 41Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Młodzicy
AdamBućkoUSS RangerInne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Młodzicy
MagdalenaKołpaBaby II BInne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Młodzicy
MarcinTargońskiFiat 125p + CampingModele kartonowe: Młodzicy
MagdalenaKołpaPapużkiModele kartonowe: Młodzicy
AmeliaPepolFiat Ducato AmbulansModele kartonowe: Młodzicy
SzymonKielakPzKpfwV PantherPojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Młodzicy
KrzysztofPliszkaLeopard IPojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Młodzicy
AdrianSyrockiLeopardPojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Młodzicy
MaciekPijanowskiAllied light utility vehiclePojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Młodzicy
MichałSegieńKfz. 305 3 ton. TruckPojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Młodzicy
MirekSzitenhelmBedford QLTPojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Młodzicy
TymonGołaszWestland Sea King Mk2Samoloty: Młodzicy
SzymonGruźlewskiVenturaSamoloty: Młodzicy
SylwesterJaworskiP-51 MustangSamoloty: Młodzicy
SzymonKielakVosper Motor Torpedo BoatStatki i okręty: Młodzicy
KrzysztofPliszkaZinaStatki i okręty: Młodzicy
AdrianSyrockiU-bootStatki i okręty: Młodzicy

Juniorzy

ImięNazwiskoNazwa modeluKategoria modelu
KazimierzDrożakSpace marines stormtalon gunshipInne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Juniorzy bez podziału na skale
WiktorProkopPzInż10TPModele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Juniorzy
JoannaWantowskaPak 43Artyleria bez własnego napędu: Juniorzy bez podziału na skale
JoannaWantowskaSkoda 100mm wz.14/19Artyleria bez własnego napędu: Juniorzy bez podziału na skale
JakubKołpaPak 43Artyleria bez własnego napędu: Juniorzy bez podziału na skale
MagdalenaLipkaSmoczekFigurki Fantasy Juniorzy
KazimierzDrożakSM LIBARIAN INTERMINATOR ARMOURFigurki Fantasy Juniorzy
WojciechJabłonowskiKapitan Jonas MurdochFigurki Fantasy Juniorzy
WiktorProkopZamek OjcówModele kartonowe: Budowle Juniorzy
JoannaWantowskaZamek ChęcinyModele kartonowe: Budowle Juniorzy
JoannaWantowskaJurandModele kartonowe: Figurki i Zwierzęta Juniorzy
WiktorProkopMe 109GModele kartonowe: Lotnictwo Juniorzy
JacekOlechnowiczBrewster „Buffalo” Mk.1Modele kartonowe: Lotnictwo Juniorzy
KacperZielińskiGRUMAN F4F WILDCATModele kartonowe: Lotnictwo Juniorzy
JacekOlechnowiczType 1 Ho-KiModele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Juniorzy
JoannaWantowskaGeshutzwagenModele kartonowe: Pojazdy kołowe Juniorzy
JacekOlechnowiczBn2t „Freudenstein”Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Juniorzy
JacekOlechnowiczORP KrakowiakModele kartonowe: Statki i okręty Juniorzy
KubaDąbrowskiYamaha xv 1000Pojazdy Cywilne: Juniorzy
JoannaWantowskaVW New BeatlePojazdy Cywilne: Juniorzy
KornelPałaszewskiIvecoPojazdy Cywilne: Juniorzy
WiktorProkopKatiuszaPojazdy wojskowe: Juniorzy 1/35 i większe
JoannaWantowska12.8cm Sf.L/61 „Sturer Emil”Pojazdy wojskowe: Juniorzy 1/35 i większe
FilipNowakTankietka TKSPojazdy wojskowe: Juniorzy 1/35 i większe
WiktorProkopLand RoverPojazdy wojskowe: Juniorzy 1/48
JoannaWantowskaSdKfz 251/1 DPojazdy wojskowe: Juniorzy 1/48
KornelPałaszewskiKfz.385 TankwagenPojazdy wojskowe: Juniorzy 1/48
WiktorProkop155mm AS90 HowitzerPojazdy wojskowe: Juniorzy 1/72 i mniejsze
KornelPałaszewskiBeadfordPojazdy wojskowe: Juniorzy 1/72 i mniejsze
MaciejDobyrnJAGG PANTERPojazdy wojskowe: Juniorzy 1/72 i mniejsze
JoannaWantowskaF14 TomcatSamoloty: Juniorzy bez podziału na skale
JakubKołpaSopwith Camel F.1Samoloty: Juniorzy bez podziału na skale
PawełJarosznakajima A6M2-n type 2 float planeSamoloty: Juniorzy bez podziału na skale

Seniorzy

ImieNazwiskoNazwa modeluKategoria modelu
MarekWantowski12,8cm Pak 44 (K81/2)Artyleria bez własnego napędu: Seniorzy
AuktumasNoreika8.8 cm Flak 36Artyleria bez własnego napędu: Seniorzy
LeszekOkuniewskiSd.kfz 6  + Flak 88Artyleria bez własnego napędu: Seniorzy
VladimirJudin120 mm mortarDioramy: Seniorzy bez podziału na skale
adamPyjorPakwagen w PrusachDioramy: Seniorzy bez podziału na skale
KrzysztofPiersaDuelDioramy: Seniorzy bez podziału na skale
KrzysztofPiersaBlack DragonFigurki Fantasty Seniorzy
KrzysztofPiersaOrc CommanderFigurki Fantasty Seniorzy
AndrzejBuderCRAZY DWARFFigurki Fantasty Seniorzy
ArkadiuszNiedzielaU.S. MarinesFigurki Historyczne
ArkadiuszNiedzielaKAPITAN JOHN H. MILLERFigurki Historyczne
ArkadiuszNiedzielaRoman Pretorian
1/16
Mini Art
Figurki Historyczne
KrzysztofPiersaYoda – Druk 3DInne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Seniorzy bez podziału na skale
MARCINSTREMBSKIEIERSCHMITTInne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach: Seniorzy bez podziału na skale
DanielChmielewskiMech Bojowy TBR-C „Timberwolf”  (MadCat)Modele Kartonowe. Figurki i zwierzęta. Senior
KrzysztofKozarynKościół św Katarzyny – Slezske Rudoltice
wyd. Ondrej Hejl, 1:120
Modele kartonowe: Budowle Seniorzy
JonasSapnagisSent Istwan BazilikaModele kartonowe: Budowle Seniorzy
PawełSeledecKarabin szturmowy StarCraft II (oryginalna nazwa: Terran Marine Cannon)Modele kartonowe: Figurki i Zwierzęta Seniorzy
ZenonKrólMi-1Modele kartonowe: Lotnictwo  po 1945r. Seniorzy
BartoszKokoszkaBell AH-1 F CobraModele kartonowe: Lotnictwo  po 1945r. Seniorzy
WojciechPietrzykowskiF-15 ReporterModele kartonowe: Lotnictwo  po 1945r. Seniorzy
WiesławKochanekSamolot myśliwski PZL P-11c.
Skala 1:33
Kartonowy Arsenał – Numer specjalny
Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
StanisławSznajdrowskiFokker E.VModele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
MirosławKulczykMesserschmitt BF-109 T1Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
BartoszKokoszkaKawasaki Ki 61 HienModele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
WojciechPietrzykowskiJ2M3 RaidenModele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
JerzyCholewaType 97 Chi-Ha, japoński czołg średni, skala 1/25, wydawnictwo Model Hobby.Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
JacekBołochowskiFamo Rubezahl mit Sd.Ah.35Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
MarcinDąbrowskiM-24 ChaffeeModele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
KonradKowalczykJapoński czołg średni Type 97 – Shinhoto Chi-Ha wydawnictwo MODEL HOBBY skala 1:25Modele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
PiotrWiśniewskiMARDER IIIModele kartonowe: Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
MichałSzklarczykSamochód pancerny Autoblinda AB-41Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Seniorzy
BartoszKokoszkaZis 5 CysternaModele kartonowe: Pojazdy kołowe Seniorzy
MICHAŁPIETKIEWICZPOLSKA ARMATA KALIBER 75 MM PRAWOSŁAWNA PUTIŁÓWKA 3″Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Seniorzy
KonradKowalczykNiemiecka armata przeciwlotnicza Flak38Modele kartonowe: Pojazdy kołowe Seniorzy
MarekKrupaDrezyna pancerna BDTModele kartonowe: Pojazdy szynowe Seniorzy
MarcinDąbrowskiCn2t „Las”Modele kartonowe: Pojazdy szynowe Seniorzy
StanisławSznajdrowskiJunkers Ju-52/3mModele kartonowe: Samoloty wielosilnikowe do 1945. Seniorzy
ArkadiuszBiegańskiDornier Do 17 Z-1Modele kartonowe: Samoloty wielosilnikowe do 1945. Seniorzy
ZbigniewGłuszkoSamolot bombowy HALIFAXModele kartonowe: Samoloty wielosilnikowe do 1945. Seniorzy
JerzyCholewaIJN NISSHIN – japoński tender lotniczy, skala 1/200, wydawnictwo Angraf.Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy
WiesławKochanekMonitor rzeczny ORP „Kraków”
Skala 1:100
Kartonowa Kolekcja nr 8
Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy
TomaszSzkwarekBrytyjski krążownik liniowy HMS Repulse, 1/300Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy
WojciechPietrzykowskiConte di CavourModele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy
TomasJanuleviciusBotik „Fortune” 1/40 ShipWorksModele kartonowe: Żaglowce Seniorzy
StefanPawlak„Papegoja” wydane ShipyardModele kartonowe: Żaglowce Seniorzy
MarekWantowskiL.A. Recovery Truck Fire Dep.Pojazdy Cywilne: Seniorzy
WojciechMilewskiToyota Celita GT-FOUR ’93 Monte CarloPojazdy Cywilne: Seniorzy
PovilasBartuškaTamiya – Ferrari 312T3 1/20Pojazdy Cywilne: Seniorzy
AndrzejLigockiWÓZ 172MPojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe
ZenonZborałaD-350 MAZUR.Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe
WitoldHałubUniversal Carrier MkIIPojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe
VladimirJudin8 inch Self-Propelled Howitzer M110 RevellPojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe
RemigijusValickasSd.Kfz.171 Panther Ausf.F, Dragon (Kat.Nr.7207)Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/72 i mniejsze
MichałWojszczykPantera GPojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/72 i mniejsze
RadosławPuchalskiSd.Kfz. 9 FAMOPojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/72 i mniejsze
WitoldHałubFord GPAPojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/35 i większe
MarcinWawrzynkowskiDrezyna opancerzona Tatra T-18
Choroszy Modelbud, skala 1/35
Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/35 i większe
DanielKokosińskiBedford QLD General ServicePojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/35 i większe
ŁukaszRudzkiDiamond Cargo TruckPojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/72 i mniejsze
AuktumasNoreikaHorch 108 Type 1a (Kfz.70)Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/72 i mniejsze
RadosławPuchalskiBedford QLRPojazdy wojskowe na podwoziu kołowym: Seniorzy 1/72 i mniejsze
PawełTajnertBa-64BPojazdy wojskowe: Seniorzy 1/48
RadosławPuchalskiOpel BlitzPojazdy wojskowe: Seniorzy 1/48
MarekRodziewiczAutoblina AB. 43Pojazdy wojskowe: Seniorzy 1/48
AndrzejLigockiMI-17-1VSamoloty: Seniorzy 1/32 i większe
RobertGórskiSpitfire Mk.Vb   Hobby BossSamoloty: Seniorzy 1/32 i większe
ArturDomanskiFw-190D9Samoloty: Seniorzy 1/32 i większe
AndrzejLigockiPZL-130 ORLIK TC-1Samoloty: Seniorzy 1/48
DariuszSommerfeldVickers Wellington Mk IISamoloty: Seniorzy 1/48
KrzysztofMagrelPZL P.11cSamoloty: Seniorzy 1/48
MarcinWawrzynkowskiSamolot myśliwski PZL P-1/II
Arma Hobby
Samoloty: Seniorzy 1/72 i mniejsze
AuktumasNoreikaHeinkel He-177 A-5Samoloty: Seniorzy 1/72 i mniejsze
ŁukaszRudzkiLetov S-20LSamoloty: Seniorzy 1/72 i mniejsze
KrzysztofMindakSMS DresdenStatki i okręty: Seniorzy 1/350
SławomirSłokaKorweta FlowerStatki i okręty: Seniorzy 1/350
ZdzisławKupferUSS Reuben FFG-57Statki i okręty: Seniorzy 1/350
Ireneusz, MaciejRosztajnŻaglowiec H.M.S. VICTORYStatki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
StefanPawlakRegal Ship – „Vasa”Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
ZbigniewGłuszkoMotorówka inspekcyjna KONTROLER 8Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
SławomirSłokaTAKAOStatki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
ZdzisławKupferFlower Class Corvette FS Campanula 1942Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale
ArkadiuszNiedzielaCH-53 GAŚmigłowce: Seniorzy
MichałPyzelAH-64D Apache Longbow, 1/72 ItaleriŚmigłowce: Seniorzy

 

Przyznano nagrody specjalne:

 

Nagrodę RAND PRIX

za najlepszy model kartonowy

otrzymał Jerzy Cholewa za model IJN NISSHIN – japoński tender lotniczy, skala 1/200, wydawnictwo Angraf w kategorii Statki i okręty Seniorzy

 

Nagrodę GRAND PRIX

za najlepszy model plastikowy

otrzymał Artur Domanski

za model Fw-190D9  w kategorii Samoloty: Seniorzy 1/32 i większe

 

Nagrody OD WYDAWNICTWA SZKUTNIK

 

Nagrodę SZKUTNIK CUP 2015 za najlepszy model statku

Otrzymał: Andrzej Grabowski

za model Fishing Trawler w kategorii Statki i okręty: Seniorzy pozostałe skale

 

Nagrodę SZKUTNIK CUP 2015 za najlepszy model żaglowca

otrzymał Stefan Pawlak

za model „Papegoja” wydane Shipyard w kategorii Modele kartonowe: Żaglowce Seniorzy

Nagrodę SZKUTNIK CUP 2015 za najlepszy model okrętu

otrzymał Wojciech Pietrzykowski

za model Conte di Cavour w kategorii Modele kartonowe: Statki i okręty Seniorzy


CZARNY KOŃ KONKURSU

otrzymał  Robert Kruczkowski

 

Nagrody  OD  FIRMY CRAZY DWARF otrzymali:

 

Krzsytof Piersa w kategorii FIGURKI FANTASY

Andrzej Buder w kategorii FIGURKI FANTASY

Leszek Szreder w kategorii FIGURKI FANTASY

Michał Wojszczyk w kategorii FIGURKI FANTASY

Franciszek Jaczun w kategorii FIGURKI FANTASY

Mirek Szitenhelm w kategorii FIGURKI FANTASY

Magdalena Lipka FIGURKI FANTASY

 

 

Nagrodę od modelarzy z Litwy za model w barwach litewskich

otrzymał Łukasz Rudzki za model Letov S-20L

 

Nagrodę Najlepszy model plastikowy czołgu w kategorii Młodzik (nagrodę ufundował Overlord Painting Studio)

otrzymał  Krzysztof Pliszka
za model: Leopard I w kategorii: Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym  (łącznie z artylerią samobieżną): Młodzicy

 

Nagrody ufundowane przez MIR-WIT TOYOTA OLSZTYN

 

Nagrodę Najlepszy model samochodu

otrzymał  Wojciech Milewski
za model Toyota Corolla WRC w kategorii Pojazdy Cywilne: Seniorzy

 

Nagrodę Najlepszy model samochodu

otrzymał  Łukasz Opalach
za model Mitsubishi Lancer Evolution VI TME kategorii Pojazdy Cywilne: Juniorzy

 

Nagroda – statuetka  „Paprykarz Delikatesowy”

za najlepszy model według SPM Szczecin

została przyznana Piotrowi Targońskiemu

za model Ju 88 C-6 Nachtjäger

 

Nagrodę Najlepszy model kartonowy w barwach Wojska Polskiego 1939 (nagrodę funduje osoba prywatna)

otrzymał  Wiesław Kochanek

za model Samolot myśliwski PZL P-11c. w kategorii Modele kartonowe: Lotnictwo do 1945r. Seniorzy

 

Nagrodę Najlepszy model pojazdu w barwach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (nagrodę funduje Andrzej Lis-Kujawski)

otrzymał  Witold Hałub

za model Universal Carrier MkII w kategorii Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną): Seniorzy 1/35 i większe

 

Nagrody ufundowane przez magazyn Plastikowe.pl:

 

Za najlepszy model  w kategorii lotnictwo cywilne

Otrzymała: Magdalena Kołpa

za model Baby II B

 

Za najlepszy model  w kategorii pojazdy gąsienicowe 1/35

Otrzymał: Zenon Zborała

za model D-350 MAZUR

 

Za najlepszy model  w kategorii pojazdy wojskowe 1/72

Otrzymał: Remigijus Valickas

za model T34/85 „Rudy”

 

Za najlepszy model w kategorii lotnictwo wojskowe 1/72

Otrzymał: Auktumas Noreika

za model Heinkel He-177 A-5

Za najlepszy model  w kategorii Pojazdy cywilne

Otrzymał: Pavel Dzeveckij

za model Willys Coupe 1940, AMT, 1/24

 

Najmłodsi uczestnicy konkursu

 

(nagrody ufundowała Firma EMAR)

Maciej Dudek

Michał Wasilewski

(nagrody ufundowała Firma CRAZY DWARF)

Julia Naszlin

Szymon Naszlin

 

Nagrodę Najlepszy model kartonowy wg. Brętowskiego Pikniku Modelarskiego z Trójmiasta

otrzymał  Piotr Targoński za model Junkers Ju 88

 

 

Nagrodę od Stowarzyszenia Historyczno -Poszukiwawczego DENAR

otrzymał Andrzej Ligocki

 

Nagrodę „MATRYCA” od Radosława Puchalskiego i Marka Rodziewicza

Otrzymał Zenon Zborała za model D-350 MAZUR

 

VI Konkurs i Wystawa Modeli Redukcyjnych 11-12 kwietnia 2015r.

Program imprezy:

11 kwietnia 2015r.

900 do 1430 przyjmowanie modeli do konkursu i wystawy

1200 do 1500 wystawa otwarta dla zwiedzających

1500 zamknięcie wystawy i rozpoczęcie oceny modeli przez komisję sędziowską

12 kwietnia 2015r.

900 do 1330 wystawa otwarta dla widzów i atrakcje towarzyszące

1330 do 1430 ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród

Cele imprezy:

  • Popularyzowanie modelarstwa wśród dzieci i młodzieży.
  • Zachęcanie do ciekawej formy spędzania wolnego czasu.
  • Rozpowszechnienie zainteresowania nauką, techniką i historią.
  • Promowanie wychowania politechnicznego dzieci i młodzieży.

Organizator Konkursu:

Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie
Komitet organizacyjny imprezy

Warunki uczestnictwa w imprezie:

W konkursie mogą uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W KONKURSIE JEST WYPEŁNIENIE JEDNEGO Z PONIŻSZYCH FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH DLA KAŻDEGO MODELU.

Formularz zgłoszeniowy modeli Młodzików (osoby urodzone po 10 kwietnia 2003r.)
młodzicy
Formularz zgłoszeniowy modeli Juniorów  (osoby urodzone od 11 kwietnia 1997r. do 10 kwietnia 2003r. włącznie)
juniorzyFormularz zgłoszeniowy modeli Seniorów (osoby ur. przed 11 kwietnia 1997r.)
seniorzy

 

Formularz zgłoszeniowy modeli wystawy pozakonkursowej (nieobowiązkowy)

Jednocześnie prosimy o dobrowolną  wpłatę w dniu 11 kwietnia w punkcie rejestracji modeli:

  • seniorów  – w wysokości 15 zł od osoby
  • juniorów – w wysokości 10 zł od osoby
  • młodzików – w wysokości 5 zł od osoby

przeznaczoną na organizację konkursu.

 

Każdy uczestnik zawodów może zgłosić dowolną ilość modeli.

Zgłoszenie modelu do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
Indywidualne sprawy należy uzgadniać z Organizatorem drogą mailową belferek@gmail.com lub telefonicznie (668271727 po godz. 15).

Konkurs jest połączony z wystawą.

W konkursie nie mogą brać udziału modele, które zostały nagrodzone lub wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu. Modele takie mogą brać udział w wystawie pozakonkursowej. W wystawie pozakonkursowej nie są przewidziane nagrody.

 

Dla każdego modelu należy wypełnić oddzielny formularz zgłoszeniowy.

Organizatorzy zobowiązują się do przygotowania (wydrukowania) kart startowych dla osób, które wypełniły formularz zgłoszeniowy do dnia 10 kwietnia 2015r. włącznie – karty startowe  dostępne będą w punkcie rejestracji modeli w dniu 11 kwietnia 2015r.

Karty zgłoszeniowe w drodze wyjątku można będzie również wypełnić komputerowo i wydrukować w dniu konkursu. Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych drogą elektroniczną do 10 kwietnia.

Zasady oceny zgłoszonych modeli:

Sędzia główny jest powoływany przez Organizatora przed konkursem. Sędzia Główny powołuje komisje sędziowskie do oceny odpowiednich kategorii i pełni nadzór ogólny nad pracą komisji sędziowskich, sam Sędzia Główny nie bierze udziału w ocenie modeli.

Pozostali sędziowie nie biorą udziału w rywalizacji konkursowej (jeśli sędzia bierze udział w konkursie nie może oceniać kategorii, w której wystawia modele).

Zgłoszone do konkursu modele ocenia powołana przez organizatorów komisja sędziowska wg zasady „podoba się – nie podoba się”.

Wyniki sędziowania potwierdza Sędzia Główny. Sędzia Główny oraz Organizator mają prawo do ingerencji w wyniki w przypadku stwierdzenia błędów w sędziowaniu, zbyt małej obsady klas itp. W uzasadnionych przypadkach Sędzia Główny może powołać nową komisję do ponownego sędziowania wybranych kategorii.

Decyzje komisji sędziowskiej podane do informacji publicznej w dniu zakończenia imprezy są ostateczne i niepodważalne.

Uczestnik może zająć tylko jedno z nagradzanych miejsc w danej klasie. Pod uwagę będzie brany najwyżej oceniony model wykonany przez uczestnika. Uczestnicy, którzy zostaną wyróżnieni otrzymają medale, dyplomy oraz w miarę możliwości nagrody rzeczowe. Organizatorzy planują przyznanie trzech równorzędnych wyróżnień w każdej klasie. W przypadku wysokiego poziomu wykonania modeli ilość wyróżnień może zostać zwiększona. Analogicznie, w przypadku niskiego poziomu wykonania ilość wyróżnień może być decyzją Organizatorów zmniejszona. O ilości wyróżnień w danej klasie decyduje Sędzia Główny oraz Organizator.

Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych.

Organizatorzy nie przewidują ubezpieczenia modeli.

Rywalizacja w klasie odbędzie się w przypadku zgłoszenia co najmniej trzech modeli wykonanych przez co najmniej dwóch zawodników. W przypadku niewystarczającej liczby modeli w danej klasie rywalizacja nie odbędzie się, uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy przewidują nagrody specjalne, a Komisja sędziowska wskaże laureatów poszczególnych nagród.

W trakcie sędziowania Komisja Sędziowska w porozumieniu z Sędzią Głównym może zdecydować z zmianie podziału na klasy (wydzielić dodatkowe kategorie konkursowe – np. śmigłowce, żaglowce, ew. połączyć zbliżone kategorie).

Możliwe jest zgłaszanie i fundowanie prywatnych nagród.

Podział na klasy:

 

Samoloty:

Młodzicy bez podziału na skaleJuniorzy bez podziału na skaleSeniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/48
Seniorzy 1/32 i większe

Śmigłowce:

Młodzicy bez podziału na skaleJuniorzy bez podziału na skaleSeniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/48
Seniorzy 1/35 i większe

Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym:

Młodzicy bez podziału na skaleJuniorzy 1/72 i mniejsze
Juniorzy 1/48
Juniorzy 1/35 i większe
Seniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/48
Seniorzy 1/35 i większe

Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym (łącznie z artylerią samobieżną)

Młodzicy bez podziału na skaleJuniorzy 1/72 i mniejsze
Juniorzy 1/48
Juniorzy 1/35 i większe
Seniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/48
Seniorzy 1/35 i większe

Artyleria bez własnego napędu:

Młodzicy bez podziału na skaleJuniorzy bez podziału na skaleSeniorzy 1/72 i mniejsze
Seniorzy 1/35 i większe

Dioramy:

Młodzicy bez podziału na skaleJuniorzy bez podziału na skaleSeniorzy bez podziału na skale

Statki i okręty:

Młodzicy bez podziału na skaleJuniorzy bez podziału na skaleSeniorzy 1/700
Seniorzy 1/350
Seniorzy pozostałe skale

Pojazdy Cywilne:

MłodzicyJuniorzySeniorzy

Figurki:

Młodzicy bez podziału na skaleFigurki Historyczne Juniorzy
Figurki Fantasy Juniorzy
Figurki Historyczne
Seniorzy
Figurki Fantasty Seniorzy

Modele kartonowe:

Młodzicy bez podziału na skalePojazdy kołowe Juniorzy
Pojazdy gąsienicowe Juniorzy
Lotnictwo Juniorzy
Statki i okręty Juniorzy
Figurki i Zwierzęta Juniorzy
Budowle Juniorzy
Pojazdy kołowe Seniorzy
Pojazdy gąsienicowe Seniorzy
Pojazdy szynowe Seniorzy
Lotnictwo do 1945r. Seniorzy
Lotnictwo po 1945r. Seniorzy
Statki i okręty Seniorzy
Figurki i Zwierzęta Seniorzy
Budowle Seniorzy

Inne – modele, które nie są uwzględnione w pozostałych kategoriach:

Młodzicy bez podziału na skaleJuniorzy bez podziału na skaleSeniorzy bez podziału na skale

 

 Nagrody specjalne:

  • Nagroda „Grand Prix” za najlepszy model kartonowy
  • Nagroda „Grand Prix” za najlepszy model plastikowy
  • „Paprykarz Delikatesowy” za najlepszy model według SPM Szczecin
  • „Najlepszy model kartonowy w barwach Wojska Polskiego 1939” (nagrodę funduje osoba prywatna)
  • Nagrody ufundowane przez CRAZY DWARF (dla 9 wyróżnionych osób w kategorii Figurki Fantasy  , po 3 z każdej kategorii wiekowej)
  • Dwie nagrody za najlepsze modele samochodów od MIR-WIT TOYOTA OLSZTYN
  • SZKUTNIK CUP 2015– najlepszy model statku (nagrodę funduje Wydawnictwo SZKUTNIK)
  • SZKUTNIK CUP 2015 – najlepszy model żaglowca (nagrodę funduje Wydawnictwo SZKUTNIK)
  • SZKUTNIK CUP 2015 – najlepszy model okrętu (nagrodę funduje Wydawnictwo SZKUTNIK)
  • Najmłodszy uczestnik konkursu (nagrodę funduje właściciel sklepu EMAR)
  • Najlepszy model pojazdu w barwach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (nagrodę funduje osoba prywatna)
  • Nagroda specjalna za najlepszy model plastikowy czołgu w kategorii Młodzik – nagrodę funduje Overlord Painting Studio
  • Nagroda Specjalna za najlepszy model kartonowy od Brętowskiego Pikniku Modelarskiego z Trójmiasta.

Podział wiekowy:

  • młodzik (osoby urodzone po 10 kwietnia 2003r. )
  • junior (osoba urodzone w terminie: 11 kwietnia 1997r. do 10 kwietnia 2003r. włącznie)
  • senior (osoba ur. przed 11 kwietnia 1997r.)

 

Postanowienia końcowe:

Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia.

Organizatorzy nie zapewniają miejsc noclegowych.

Konkurs wspierają:

Rada Rodziców Pałacu Młodzieży

 

 

szkutnik     IBG models logo   Overlord painting studio logo

Baner CD

toyotamirwit

6konkurs_plakat

W ubiegłych latach zorganizowaliśmy:



Zobacz także

  • VI Obóz turystyczno-artystyczny  Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
    VI Obóz turystyczno-artystyczny Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

    . . . . . . Obóz w ramach współpracy Centrum Młodzieży w Łucku (Ukraina)- Pałac Młodzieży Olsztyn (Polska) INFORMACJE OGÓLNE termin – 23-30.06.2019 wyjazd- …

  • XX EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU  PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
    XX EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

      Regulamin XX KONKURSU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ XX-Konkurs-PioEuro Formularz zgłoszeniowy: Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z …

  • VI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. Mój Zabytek
    VI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. Mój Zabytek

    REGULAMIN VI – go WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO pt. MÓJ ZABYTEK   Cel konkursu: Nadal chcemy rozwijać oraz pogłębiać fascynacje młodzieży historią, różnorodnością kulturową, postaciami oraz …

  • Wernisaż Jagody Łucko
    Wernisaż Jagody Łucko

    Wczoraj /06.02.2019 r./ o godz. 17.00, w saloniku wystawowym Pałacu Młodzieży odbył się wernisaż wystawy rysunku JAGODY ŁUCKO z Pracowni ATELIER Olgi Steranko. Autorka prac …

  • Zimowisko na Podhalu
    Zimowisko na Podhalu

    Podhale to nie tylko odrębna kraina na mapie Polski, ale także autonomiczny obszar kulturowy, gdzie znaleźć można niezliczoną ilość dowodów na dużą oryginalność i heterogeniczność …

  • Nie nudzimy się w ferie
    Nie nudzimy się w ferie

    U nas nie ma miejsca na nudę! Śpiewamy, gramy, malujemy, wycinamy, kleimy… A czas tak szybko mija… Jeszcze tylko trzy dni wspólnej zabawy feryjnej. Nie …

Zapraszamy

Grupy zainteresowań w Pałacu Młodzieży w Olsztynie Nasze grupy Imprezy i Wystawy w Pałacu Młodzieży Olsztyn Imprezy i wystawy

Szybki kontakt

Pałac Młodzieży
im. Orląt Lwowskich

10-562 Olsztyn
ul. Emilii Plater 3

tel. bezp.: (89) 527 32 69
fax: (89) 535 03 26

Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych oraz przez Facebook Social Plugins. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji