Nasze zajęcia:

Imprezy i wystawy

Plan wystaw – Salonik PM – rok szkolny 2017/2018

Lp Termin zawieszenia i zakończenia wystawy Tytuł wystawy, autor, rodzaj wystawy Osoby odpowiedzialne i współodpowiedzialne
1 11.09-6.10.2017 Wystawa rękodzieła artystycznego Teresa Jabłońska
2 9.10-3.11.2017 Indywidualna wystawa Alicji Borsiak – Śleszyńskiej z okazji DKEN Alicja Borsiak – Śleszyńska
3 6.11-1.12.2017 Wystawa Lwowska z okazji Dnia Niepodległości Anna Markiewicz, E.Wieliczko
4 4.12-13.01.2018 Kolędnicy – wystawa plastyczna prac dziecięcych Anna Markiewicz
5 15.01-9.02.2018 Linoryt – wystawa prac dziecięcych Agnieszka Przełomiec
6 12.02-4.03.2018 Indywidualna wystawa – rysunek artystyczny Grażyna Jaśkiewicz – Steranko
7 5.03-25.03.2018 Rysunek artystyczny – wystawa maturalna Grażyna Jaśkiewicz – Steranko
8 26.03-15.04.2018 Maturzyści prezentują malarstwo Anna Markiewicz
9 16.04-12.05.2018 Panoramy Olsztyna Alicja Borsiak – Śleszyńska
10 14.05-28.05.2018 Wystawa pokonkursowa V Wojewódzki Konkurs Fotograficzny “Mój Zabytek” Bartosz Ordelewski
11 29.05-02.06.2018 Pacownia Projektowania Strojów prezentuje  Agnieszka Przełomiec
12 4.06-5.09.2018 Pracownia fotograficzna prezentuje Ewa Wieliczko

Plan imprez okolicznościowych w roku szkolnym 2017/2018

Lp Rodzaj imprezy Termin,  miejsce Odpowiedzialny Współodpowiedzialni
1 Rajd Światowy Dzień  Turystyki – Iława 23 września 2017 A.Opalińska A.Jastrzębska
2 Wycieczka Rodzinna do Lwowa “Rok Lwowski” 28.09 – 1.10.2017 A.Opalińska A.Jastrzębska
3 Dzień Edukacji Narodowej 13 października 2017 Salonik PM Borsiak – Śleszyńska E. Wieliczko i nauczyciele działu wiedzy i sztuki
4 Rajd “Matka Natura woła swoje  dzieci” Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich 20 – 21.10. 2017 A.Opalińska  A.Jastrzębska
5 Jesienne Biegi na orientację 28 października 2017 A.Opalińska A.Jastrzębska
6 Aktywnie – rodzinne warsztaty muzyczno-taneczne dla rodziców z dziećmi 22.10.2016 Godz.11.00-13.00 AULA  M.Faszcza A.Opalińska
7 Z gitarą przy stoliku 27.11.2017 sala 312 M i M Piekut T. Piekut
8 Spotkanie z Podróżnikiem Listopad 2017, Aula PM A.Jastrzębska A.Opalińska
9 “Radosna Niepodległa” – Konkurs piosenki  patriotycznej 8.11.2017, Aula PM A.Kucharzewska – Samko P.Zielonka,W. Ciukszo,A.Jastrzębska, plastycy, M.Szyłejko
10 Lwowskie Wspomnienia – wystawa, film, koncert 9.11.2017 A. Wojnach, A. Markiewicz A.Kucharzewska – Samko P. Zielonka, A.Jastrzębska,W. Ciukszko
11 Jesienny Koncert instrumentalno – wokalny 18 lub 22 listopada 2017 T. Piekut P. Zielonka, M.M.Piekut, dział artystyczny
12 Dialogi Literackie 29 listopada 2017 K. Gagacka kierownik działu
13 Pałacowe Zaduszki Muzyczne – koncert 24 listopada 2017 J.Mazur, A.Kucharzewska-Samko T.Łukaszuk, P.Zielonka, M.Hacia
14 Piosenki Lwowskie – spektakl słowno-muzyczny 1  grudnia 2017 W. Ciukszo A.Kucharzewska – Samko P. ZielonkaA.Jastrzębska, M. Marek
15 „Pałacowy dzwoneczek” 5 grudnia 2017 aula P. Zielonka, Olga Joniec M.Wybranska, T. Piekut, K. Lewandowska
16 Koncert kolęd na Starówce grudzień – Staromiejska Alicja Kucharzewska-Samko Piotr Zielonka
17 Mikołajkowe Zawody Indywidualne grudzień 2017, Strzelnica J. Ambrozko, W. Mroczkowski A. Opalińska
18 W nastroju przed świątecznym – wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek w Pałacu 18 – 22.12.2017 w holu i na piętrach W. Ciukszo T. i M.M. Piekut
19 Spotkanie z Podróżnikiem grudzień 2017 A.Opalińska A.Jastrzębska
20 Premiera spektaklu – finał projektu “Cyrk” marzec 2018 M.Marek G.Szyłejko, M.Faszcza, A.Jastrzębska, A. Raczyńska
21 Wystawa prac świątecznych Twórczych zabaw grudzień 2017 M. Marek, A. Jastrzębska
22 Premiera spektaklu – “Kozucha Kłamczucha” teatrzyk lalkowy Iskierka grudzień 2017 K. Lewandowska kierownik działu
23 „Dzieci – Rodzicom”-  zimowy koncert gitarzystów i nie tylko… 13.01.2017, aula M. i M. Piekut T. Piekut, W. Ciukszo, P.Zielonka,
24 Zimowisko zespołów turystycznych i żeglarskich 20 – 27.01.2018 Bukowina Tatrzańska  A. Opalińska J. Piotrowicz, A.Jastrzębska
27 Ferie zimowe z Pałacem Młodzieży (oddzielny program) 22.01.2018 – 2.02.2018 kierownicy działów wszyscy nauczyciele
28 Wycieczka 2-dniowa do Poznania – Teatr Wielki, Gniezno itp. 30 – 31.01.2018 M. M. Piekut T. Piekut, E. Wieliczko
29 Spektakl Teatru Tańca SZTOS luty 2018, Turowskiego M.Szyłejko kierownik działu, plastycy
30 Konkurs Piosenki Turystycznej Luty 2018 AULA A.Jastrzębska A.Opalińska
31 Zimowe Regionalne Biegi na Orientację  24.02.2018 A. Opalińska A.Jastrzębska
32 Turniej tańca nowoczesnego Luty/marzec M. Sudziańska A. Opalińska
33 Zawody Strzeleckie z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej marzec 2018 Strzelnica J. Ambrozko, W. Mroczkowski A. Opalińska
34 Konkurs Twórczości Niekoniecznie Poważnej  1 kwietnia 2018 K. Gagacka, J. Mazur kierownicy działów
35 Dzień św.  Patryka – patrona Irlandii 16.03.2018 Aula lub Turowskiego M. Faszcza P.Zielonka,M.Marek
36 Warsztaty teatralno-kuglarskie 16 -17.03 2018 A.Jastrzębska M. Faszcza, M Marek
37 Wycieczka Rodzinna – Niedziela Palmowa – Święty Gaj 25.03.2018 A.Jastrzębska A. Opalińska
38 Warmińsko – Mazurski Konkurs Modelarski dla Dzieci i Młodzieży 17-18.03.2018 Aula P. Witkowski kierownik działu
39 Wycieczka Rodzinna – Szlakiem Orlich Gniazd 30.03 – 1.04.2018 A. Opalińska A. Jastrzębska
40 Turniej klasyfikacyjnyo kategorie szachowe kwiecień 2018  aula PM A.Janczak A.Opalińska
41 Koncert piosenek Zbyszka Wodeckiego kwiecień – aula Turowskiego Alicja Kucharzewska-Samko dział artystyczny, M. Szyłejko
42  Wiosenny Koncert Instrumentalno – Wokalny 21 kwietnia 2018 Aula PM T. Piekut M.M. Piekut, muzycy PM
43 Eliminacje do  XIX Wojewódzkiego   Konkursu Piosenki Europejskiej oraz warsztaty wokalno-instrumentalne w Instytucie Muzyki UWM 10 – 11.04.2018 Aula PM, Instytut Muzyki UWM M. i M. Piekut muzycy i plastycy PM
44 XIX Wojewódzki  Konkurs Piosenki Europejskiej (finał) 12.04.2018,  aula  ZSO nr 7 Olsztyn M. i M. Piekut T. Łukaszuk, P.Zielonka, Plastycy, M.Faszcza, M.Szyłejko
45 Rajd “Matka Natura woła swoje dzieci”- Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej 20 – 21.04.2018 A.Opalińska A. Jastrzębska
46 Występ “Na ludową nutę” kwiecień – maj 2018 A.Jastrzębska, M. Szyłejko muzycy
47 Z gitarą przy stoliku 23 kwietnia 2018, s. 312 Michał  Piekut T.M. Piekut
48 Rejonowe Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Maj 2018, Aula PM M. Marek E.Wieliczko, G.Steranko, M.Garniec, A.Markiewicz
49 Zielona Szkoła – tanecznie Maj 2018 M. Sudzińska A. Opalińska
50 Koncert „Krock-Rock w Pałacu” 16 maj  2018,  scena w ogródku PM T. Łukaszuk muzycy, plastycy
51  IV Wojewódzki Konkursu Fotograficzny “Mój Zabytek” 19.05.2018 r. godz.11.00 AULA i Salonik Wystawowy B.Ordelewski kierownik działu, G.Steranko, M.Garniec, J.Mazur, P. Zielonka
52 Przegląd Piosenki Dziecięcej “Pozytywka” 15 i 16 maja 2018 (aula, przed południem) J. Mazur muzycy, plastycy
53 Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety” Maj 2018 Strzelnica Z. Ambrożko, W. Mroczkowski A. Opalińska
54 Spektakl Teatrzyku Iskierka 30.05.2018 sala 110 K. Lewandowska Plastycy
55 Koncert dla mamy i taty maj – Staromiejska Alicja kucharzewska-Samko, Judyta Mazur P. Zielonka
56 Festyn Majowy – Dzień Matki i Dziecka: koncert zespołów artystycznychi turniej szachowy 25.05.2018, ogródek  PM kierownicy działów wszyscy nauczyciele
57 Inna  Strona Miasta – koncert na Turowskiego aula ZSO nr 4 czerwiec 2018 M.Faszcza A.Kucharzewska, M.Szyłejko, A.Jastrzębska, plastycy
58 Plener i fotofestiwal w Łodzi 31.05 – 3.06.2018 E. Wieliczko
59 Pokaz kostiumów pracowni projektowania strojów 6.06.2018 A.Przełomiec kierownik działu
60 XVI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy 09.06.2018aula M.M. Piekut P. Zielonka, plastycy
61 Koncert “Przed wakacjami” -podsumowanie pracy pracowni wokalnych 19 czerwca 2018 J.Mazur muzycy
62 III Mistrzostwa w szachach dla przedszkolaków miasta Olsztyna. czerwiec 2018 aula PM A. Janczak plastycy
64 Konkurs Modeli Latających 10.06.2018  P. Witkowski kierownik działu
65 Podsumowanie projektu“Z pokolenia na pokolenie” czerwiec 2018 A. Jastrzębska M. Marek
66 „Dzieci – Rodzicom”-  letni  koncert młodych gitarzystów i zaproszeni goście 16.06.2018, Aula PM M. i M. Piekut P. Zielonka, Plastycy
67 LEŚNE STWORY – animacje Twórczych zabaw 21 czerwca 2018 M. Marek A.Jastrzębska
69 Teatr “Pod chmurką”- plenerowe występy grup teatralnych 22 czerwca 2018 M. Marek kierownicy działu
70 V Obóz Artystyczno-Turystyczny – Iława 23 – 29.06.2018 Michał Piekut A. Opalińska
71 Spływ Czarna Hańczą 23 – 30.06.2018 A.Opalińska
72 Lato z Pałacem Młodzieży 25.06.2018 -6.07.2018 kierownicy działów wszyscy nauczyciele
73 Obóz Grupy Archeo w ramach „Dni Grunwaldu 2017” 09 -15.07.2018 r. B. Ordelewski kierownik  działu
74 Obóz młodzieżowy 2 – 13.07.2018 A Opalińska ……………….
75 Obóz wędrowny – Szczecin i Woliński Park Narodowy  15 – 26.07.2018 A Opalińska A. Jastrzębska

 



Najnowsze

  • Mikołaj już w Pałacu
    Mikołaj już w Pałacu

    Pałacową zabawę dla najmłodszych i spotkanie z Mikołajem fotografowali: Kasia Lachowicz, Ula Połomka i Olek Suhak/pracownia fotograficzna.

  • Mikołaj już w drodze
    Mikołaj już w drodze

    Mikołaj już w drodze, sprawdzili to młodzi turyści wędrując po lesie 2.12.2017. Rajd z Mikołajem Tolkiem, zabawa i wspólne śpiewanie przy ognisku zgromadziło ponad 100 osób. …

  • Jesienna impreza na orientację
    Jesienna impreza na orientację

    Jesienna impreza na orientację, odbyła się 25.11.2017,zorganizowana przez Pracownie Turystyczno-Krajoznawczą Pałacu Młodzieży oraz klub Kopernik Oddziału Warmińsko- Mazurskiego PTTK  w Olsztynie. W imprezie uczestniczyło 45 …

  • ArtEspaňol
    ArtEspaňol

    ZAPRASZAMY  dzieci  na zajęcia plastyczne ArtEspaňol,  gdzie  dzieci  będą  poznawać niektóre   elementy   kulturowe  związane z krajami  hiszpańskojęzycznymi    oraz  poznają    słówka  i podstawowe  zwroty  w  języku  hiszpańskim. Zajęcia odbywają się w piątki w Pałacu Młodzieży przy ulicy Emilii Plater 3 oraz w poniedziałki  na  Zatorzu  przy ulicy Jagiellońskiej 12  tel. 89 527 32 69 …

  • Koncert wokalno – instrumentalny
    Koncert wokalno – instrumentalny

    Koncert odbył się 28 listopada, w sali 312 a zorganizowany został przez Teresę Piekut i Pawła Kotarskiego. “Pałacowe Promyczki” zaśpiewały z radością trzy utwory: ” …

  • Wieczór lwowski
    Wieczór lwowski

    W piątkowy wieczór odbył się w Pałacu Młodzieży drugi z kolei „Wieczór lwowski”. Gościem specjalnym wieczoru była pani Katarzyna Frankowiak, która opowiadała o losach swojej …

Zapraszamy

Grupy zainteresowań w Pałacu Młodzieży w Olsztynie Nasze grupy Imprezy i Wystawy w Pałacu Młodzieży Olsztyn Imprezy i wystawy

Szybki kontakt

Pałac Młodzieży
im. Orląt Lwowskich

10-562 Olsztyn
ul. Emilii Plater 3

tel. bezp.: (89) 527 32 69
fax: (89) 535 03 26

Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych oraz przez Facebook Social Plugins. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji