Malarstwo i rysunek : Pracownia ,,111″

Strona główna » Nasze grupy » Plastyka i fotografia » Malarstwo i rysunek : Pracownia ,,111″

Zajęcia prowadzą: Anna Markiewicz, Mirosław Garniec

Sala 111

Anna Markiewicz

Poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – gimnazjum i liceum

Mirosław Garniec

Środa – gimnazjum i liceum

Godziny zajęć sprawdzisz tutaj

 

PRACOWNIA 111 – rysunek i malarstwo

Mamy także propozycje dla młodzieży o szczególnych zdolnościach plastycznych. Uczniowie gimnazjów i licealiści, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu sztuk plastycznych, poznawać nowe techniki, tajniki warsztatu, rozwijać i kształtować wrażliwość na piękno, a w przyszłości wybrać się na studia artystyczne, zapraszamy do PRACOWNI 111.

Rozwijanie indywidualnych uzdolnień i zainteresowań poprzez konsekwentną  i systematyczną pracę w miłej atmosferze, sprzyja dalszym sukcesom naszych wychowanków.

Wspólne wyjścia na wernisaże do Biura Wystaw Artystycznych, czy innych galerii  w naszym mieście to kolejny element programu edukacji plastycznej. Obcowanie  z profesjonalną sztuką jest niepowtarzalną okazją do przedstawienia młodzieży wybitnych twórców i ich dzieł, zapoznania i pogłębiania wiedzy z zakresu historii sztuki. Jedną z form działalności Pałacu Młodzieży jest także organizowanie wycieczek tematycznych do najznamienitszych muzeów w naszym kraju.

Grupy gimnazjalne uczą się podstaw z rysunku i malarstwa, kompozycji  i perspektywy, poszerzają wiedzę z zakresu pojęć i symboli. Licealiści doskonalą swój warsztat, ćwiczą rysunek i malowanie martwych natur,poznają właściwości materiałów i narzędzi w pracach plastycznych. Rozwijają samodzielność, otwartość i odpowiedzialność w podejmowaniu wszelkich działań. W klasach maturalnych przygotowujemy wspólnie teczki na studia.

Każdego roku przygotowujemy ekspozycję prac w Saloniku Wystawowym Pałacu Młodzieży. Na uroczyste wernisaże zapraszamy rodziców, nauczycieli ze szkół, przyjaciół. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 4 godziny czyli 5 jednostek lekcyjnych.

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy,  do wspólnego spędzania wolnego czasu w PRACOWNI 111.

 

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit