Nasze zajęcia:

O nas

budynek_zewnPałac Młodzieży – to największa w mieście placówka zajęć pozaszkolnych, której celem jest kształtowanie i rozwijanie uzdolnień uczestników, pogłębianie wiedzy i pomoc w zdobywaniu przez nich umiejętności, organizowanie wolnego czasu (edukacja
i animacja kulturalna) oraz oddziaływanie wychowawcze.

Jednocześnie informujemy, że niestety nasz budynek przy ul. Emilii Plater 3 nie jest dostosowany do udziału w zajęciach dzieci
i młodzieży niepełnoprawnych ruchowo – poruszających się na wózkach. Tym osobom proponujemy nasze zajęcia prowadzone w Olsztynie, w budynku przy ul. Turowskiego 3. Są to zajęcia: teatralne, plastyczne, muzyczne, dekupaż.

 

 

Zapisy w sekretariacie, codziennie w godz. 8.00- 19.00, w soboty
w godz. 9.00 – 12.30.

 

Uczestnicy opłacają składkę na Radę Rodziców, która wynosi 120 zł rocznie.

Numer konta bankowego Rady Rodziców:

96 1020 3541 0000 5002 0010 8548

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz których zajęć dotyczy wpłata.

DYREKTOR

  • Iwona Łazicka-Pawlak

WICEDYREKTOR

  • Mirosław Piekut

KIEROWNICY DZIAŁÓW

  • Alicja Opalińska
  • Ewa Wieliczko
  • Piotr Zielonka

PRACOWNIE, NAUCZYCIELE:

PLASTYKA I FOTOGRAFIA

  • Pracownia plastyczna dla dzieci ( 5 – 12 lat ) –  Alicja Borsiak – Śleszyńska, Ewa Pohlke, Agnieszka Przełomiec
  • Pracownia rysunku i malarstwa dla młodzieży (od gimnazjum wzwyż ) – Anna Markiewicz, Mirosław Garniec
  • Pracownia ATELIER rysunek, malarstwo, scenografia ( gimnazjum, liceum, studenci) – Olga Jaśkiewicz – Steranko
  • Pracownia rzeźby i rysunek ( od 14 lat wzwyż) – Dawid Gołębiowski
  • Pracownia rękodzielnicza ( tkactwo, makrama, krawiectwo i inne techniki artystyczne, od 7 lat wzwyż) – Teresa Jabłońska
  • Pracownia rękodzielnicza (od 7 lat wzwyż)  – Alicja Borsiak – Śleszyńska
  • ArtEspañol – (szkoła podstawowa) – Joanna Rostańska
  • Pracownia fotograficzno-multimedialna  (od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż ) – Ewa Wieliczko
  • Pracownia filmowa (od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż ) – Andrzej Wojnach
  • Fotoanimacja (10-20 l.) – Bartosz Ordelewski
  • Pracownia projektowania ubiorów i kostiumów (od gimnazjum) – Agnieszka Przełomiec

ŚPIEW

  • Zajęcia umuzykalniające i dziecięce zespoły wokalno – ruchowe ( 4 -7 lat ) Grażyna Kotarska, Piotr Zielonka (akompaniament) patrz też TANIEC, TEATR
  • Pracownia Piosenki ( szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum ) – Judyta Mazur
  • Pracownia Wokalna – Alicja Kucharzewska – Samko
  • Dziewczęcy zespół wokalny NO NAME (gimnazjum, liceum) – Tomasz Łukaszuk
  • Chór Chłopięco – Męski Miasta Olsztyn (bez ograniczeń) – Józef Wojtkowiak i Judyta Mazur

INSTRUMENTY

  • Nauka gry na gitarze klasycznej (10 – 25 lat ) – Mirosław Piekut
  • Nauka gry na gitarze klasycznej (10 – 25 lat ) – Michał Piekut
  • Nauka gry na gitarze „turystycznej” (gimnazjum, liceum) – Tomasz Łukaszuk
  • Nauka gry na gitarze „turystycznej” (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) – Jarosław Maciej Hacia
  • Nauka gry na gitarze „turystycznej” (szkoła podstawowa kl. III – VI ) – Piotr Zielonka
  • Nauka gry na perkusji (gimnazjum, liceum ) – Tomasz Łukaszuk
  • Zespoły rockowe (gimnazjum, liceum ) – Tomasz Łukaszuk
  • Nauka gry na pianinie i instrumentach klawiszowych ( bez ograniczeń ) – Waldemar Ciukszo, Jarosław Maciej Hacia, Teresa Piekut, Adam Rosiński
  • Nauka gry na pianinie (Pałac Młodzieży i biblioteka szkolno – pedagogiczna Dajtki, bez ograniczeń) – Grażyna Kotarska, Paweł Kotarski
  • Zespoły muzyczne, rockowe (szkoła podstawowa, gimnazjum) – Waldemar Ciukszo

TANIEC, TEATR

  • Zajęcia umuzykalniające i dziecięce zespoły wokalno – ruchowe ( 4 -7 lat ) – Grażyna Kotarska, Piotr Zielonka (akompaniament), patrz też ŚPIEW
  • Dziecięcy Zespół Ludowy “Kłobuczki” (filia SP nr 18 Dajtki, 6 – 13 lat) – Małgorzata Szyłejko
  • Teatr Tańca (6-16 lat) – Małgorzata Szyłejko
  • Zespół tańca sportowego ( 5 -18 lat) – Mariola Sudzińska
  • Taniec Irlandzki (od 7 lat)  – Magdalena Faszcza
  • Taniec Flamenco/Latino (od 7 lat) – Magdalena Faszcza
  • Arte & Español (od 7 lat) – Magdalena Faszcza
  • Teatr Lalek  (szkoła podstawowa) – Natalia Tejs
  • Zespoły teatralne (gimnazjum, liceum) – Natalia Tejs (zastępstwo za Magdalenę Marek)

SPORT, TURYSTYKA, TECHNIKA

  • Zespoły turystyczno – krajoznawcze ( 9 – 20 lat) – Alicja Opalińska
  • Zespoły turystyczno – krajoznawcze “Mali podróżnicy” (5 – 10 lat) – Aneta Jastrzębska
  • Bractwo Młodych Miłośników Starych Miast (15 – 20 lat) – Alicja Opalińska
  • Żeglarstwo ( OSiR w sezonie, zimą Pałac Młodzieży, 7 – 18 lat) – Jolanta Piotrowicz
  • Strzelectwo sportowe (SP nr 25 ul. Wańkowicza, 12 – 18 lat ) – Zbigniew Ambrożko
  • Strzelectwo sportowe (SP nr 25 ul. Wańkowicza 1, od 9 lat wzwyż ) – Wiesław Mroczkowski
  • Łucznictwo tradycyjne (10-20 l.) – Bartosz Ordelewski
  • Szachy (7 – 16 lat) – Andrzej Janczak
  • Brydż sportowy (bez ograniczeń) – Arkadiusz Cwirko
  • Zespół majsterkowiczów (od 6 lat wzwyż ) – Piotr Witkowski

NAUKA

  • Zespoły historii sztuki ( 14 – 19 lat) – Bartosz Ordelewski
  • Rekonstrukcje strojów historycznych (10-20 l.) – Bartosz Ordelewski
  • Zespół literacki – Katarzyna Gagacka (gimnazjum, liceum)
  • Dziennikarstwo – Katarzyna Gagacka (gimnazjum, liceum)
  • Pracownia języka angielskiego ( 10 – 18 lat) – Barbara Głownia
  • Pracownia języka niemieckiego z turystyką (od II kl. szkoły podstawowej, gimnazjum) – Magdalena Wybrańska
  • English & Art (od I klasy szkoły podstawowej) – Olena Wikieł – Dudała, Małgorzata Laskowska-Trukawka
  • Twórcze zabawy dla najmłodszych (od 3 lat) – Magdalena Marek, Aneta Jastrzębska

INNE

  • Pracownia logopedii (bez ograniczeń) – Magdalena Panasik
  • Gimnastyka korekcyjna (7 – 18 lat) – Wanda Tuma

W Pałacu działa Salonik Wystawowy prezentujący osiągnięcia plastyczne (malarstwo, rysunek, fotografia, rękodzieło) dzieci i młodzieży z całe­go województwa, kraju i zagranicy. Tutaj odbywają się wystawy podsumowujące konkursy pla­styczne organizowane przez Pałac Młodzieży i inne ośrodki kultury.

Organizujemy:

  • Imprezy turystyczno – sportowe (wycieczki, rajdy, biegi na orientację, regaty żeglarskie, turnieje szachowe, zawody strzeleckie).
  • Wycieczki do muzeów, galerii wystawienniczych, teatrów dramatycznych i muzycznych
  • Konkursy i koncerty wokalno – muzyczne ( konkurs gitary klasycznej, piosenki europejskiej, przegląd instrumentów klawiszowych, )
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski ( szkoła podstawowa, gimnazjum)
  • Spotkania teatralne
  • Plenery plastyczne i fotograficzne


Najnowsze

  • Sukcesy naszych turystów
    Sukcesy naszych turystów

    Reprezentacja Pałacu Młodzieży w Olsztynie i woj. warmińsko- mazurskiego pod kierunkiem Alicji Opalińskiej  zdobyła w Krakowie I miejsce w Grze Miejskiej w kategorii Szkól Podstawowych, I …

  • Wystawa malarstwa Ewy Pohlke
    Wystawa malarstwa Ewy Pohlke

    Święto Komisji Edukacji Narodowej stało się okazją do zaprezentowania niezwykle poruszającej i pięknej wystawy Ewy Pohlke zatytułowanej „ Listy znad Niemna”. 12 października o godzinie …

  • Olimpiada. Weź to na warsztat!
    Olimpiada. Weź to na warsztat!

    Zapraszamy na warsztaty, które w atrakcyjnej i przystępnej formie umożliwią sprawdzenie i poszerzenie wiedzy dotyczącej polskiego kina. Uczestnicy zajęć będą ćwiczyć badawcze spojrzenie na dzieła …

  • Pałac Młodzieży w 10 na Mistrzostwach Polski Młodzików w Brydżu Sportowym.
    Pałac Młodzieży w 10 na Mistrzostwach Polski Młodzików w Brydżu Sportowym.

    Bardzo udanie zaprezentowali się chłopcy z sekcji brydża sportowego na VII Mistrzostwach Polski do lat 15, które odbyły się w Starachowicach od 4 do 7 …

  • Radosna Niepodległa
    Radosna Niepodległa

            IV POWIATOWY FESTIWAL „RADOSNA NIEPODLEGŁA” PAŁAC MŁODZIEŻY ‘2018    ORGANIZATOR: PAŁAC MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE WSPÓŁORGANIZATOR: POWIAT OLSZTYŃSKI CELE …

  • VI Rodzinna Wycieczka krajoznawcza
    VI Rodzinna Wycieczka krajoznawcza

    VI Rodzinna Wycieczka krajoznawcza, która odbyła się w dniach 28 – 30 września 2018 r., już pozostaje we wspomnieniach. Wędrówka Renesansowym Szlakiem okazała się dobrym pomysłem na …

Zapraszamy

Grupy zainteresowań w Pałacu Młodzieży w Olsztynie Nasze grupy Imprezy i Wystawy w Pałacu Młodzieży Olsztyn Imprezy i wystawy

Szybki kontakt

Pałac Młodzieży
im. Orląt Lwowskich

10-562 Olsztyn
ul. Emilii Plater 3

tel. bezp.: (89) 527 32 69
fax: (89) 535 03 26

Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych oraz przez Facebook Social Plugins. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji