Nasze zajęcia:

O nas

budynek_zewnPałac Młodzieży – to największa w mieście placówka zajęć pozaszkolnych, której celem jest kształtowanie i rozwijanie uzdolnień uczestników, pogłębianie wiedzy i pomoc w zdobywaniu przez nich umiejętności, organizowanie wolnego czasu (edukacja
i animacja kulturalna) oraz oddziaływanie wychowawcze.

Jednocześnie informujemy, że niestety nasz budynek przy ul. Emilii Plater 3 nie jest dostosowany do udziału w zajęciach dzieci
i młodzieży niepełnoprawnych ruchowo – poruszających się na wózkach. Tym osobom proponujemy nasze zajęcia prowadzone w Olsztynie, w budynku przy ul. Turowskiego 3. Są to zajęcia: teatralne, plastyczne, muzyczne, dekupaż.

 

 

Zapisy w sekretariacie, codziennie w godz. 8.00- 19.00, w soboty
w godz. 9.00 – 12.30.

 

Uczestnicy opłacają składkę na Radę Rodziców, która wynosi 120 zł rocznie.

Numer konta bankowego Rady Rodziców:

96 1020 3541 0000 5002 0010 8548

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz których zajęć dotyczy wpłata.

DYREKTOR

  • Iwona Łazicka-Pawlak

WICEDYREKTOR

  • Mirosław Piekut

KIEROWNICY DZIAŁÓW

  • Alicja Opalińska
  • Ewa Wieliczko
  • Piotr Zielonka

PRACOWNIE, NAUCZYCIELE:

PLASTYKA I FOTOGRAFIA

  • Pracownia plastyczna dla dzieci ( 9 – 12 lat ) – Agnieszka Przełomiec
  • Pracownia rysunku i malarstwa dla młodzieży (od gimnazjum wzwyż ) – Anna Markiewicz, Mirosław Garniec
  • Pracownia plastyczna dla dzieci ( 5 – 10 lat ) Anita Raczyńska
  • Pracownia ATELIER rysunek, malarstwo, scenografia ( gimnazjum, liceum, studenci) – Grażyna Jaśkiewicz – Steranko
  • Pracownia rzeźby i rysunek ( od 14 lat wzwyż) – Dawid Gołębiowski
  • Pracownia rękodzielnicza ( tkactwo, makrama, krawiectwo i inne techniki artystyczne, od 7 lat wzwyż) – Teresa Jabłońska
  • Pracownia rękodzielnicza (od 7 lat wzwyż)  – Alicja Borsiak – Śleszyńska
  • Pracownia fotograficzno-multimedialna  (od V klasy szkoły podstawowej wzwyż ) – Ewa Wieliczko
  • Pracownia filmowa (od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż ) – Andrzej Wojnach
  • Pracownia projektowania ubiorów i kostiumów (od gimnazjum) – Agnieszka Przełomiec

ŚPIEW

  • Zajęcia umuzykalniające i dziecięce zespoły wokalno – ruchowe ( 4 -7 lat ) Grażyna Kotarska, Piotr Zielonka (akompaniament) patrz też TANIEC, TEATR
  • Pracownia Piosenki ( szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum ) – Judyta Mazur
  • Pracownia Wokalna – Alicja Kucharzewska – Samko
  • Dziewczęcy zespół wokalny NO NAME (gimnazjum, liceum) – Tomasz Łukaszuk
  • Chór Chłopięco – Męski Miasta Olsztyn (bez ograniczeń) – Józef Wojtkowiak i Judyta Mazur

INSTRUMENTY

  • Nauka gry na gitarze klasycznej (10 – 25 lat ) – Mirosław Piekut
  • Nauka gry na gitarze klasycznej (10 – 25 lat ) – Michał Piekut
  • Nauka gry na gitarze „turystycznej” (gimnazjum, liceum) – Tomasz Łukaszuk
  • Nauka gry na gitarze „turystycznej” (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum)- Jarosław Maciej Hacia (w zastępstwie za Waldemara Ciukszo)
  • Nauka gry na gitarze „turystycznej” (szkoła podstawowa kl. III – VI ) – Piotr Zielonka
  • Nauka gry na perkusji (gimnazjum, liceum ) – Tomasz Łukaszuk
  • Zespoły rockowe (gimnazjum, liceum ) – Tomasz Łukaszuk
  • Nauka gry na pianinie i instrumentach klawiszowych ( bez ograniczeń ) – Jarosław Maciej Hacia (w zastępstwie za Waldemara Ciukszo), Józef Wojtkowiak (w zastępstwie za Teresę Piekut)
  • Nauka gry na pianinie (Pałac Młodzieży i biblioteka szkolno – pedagogiczna Dajtki, bez ograniczeń) – Grażyna Kotarska
  • Zespoły muzyczne, rockowe (szkoła podstawowa, gimnazjum) – Alicja Kucharzewska-Samko (w zastępstwie za Waldemara Ciukszo)

TANIEC, TEATR

  • Zajęcia umuzykalniające i dziecięce zespoły wokalno – ruchowe ( 4 -7 lat ) – Grażyna Kotarska, Piotr Zielonka (akompaniament), patrz też ŚPIEW
  • Dziecięcy Zespół Ludowy “Kłobuczki” (filia SP nr 18 Dajtki, 6 – 13 lat) – Małgorzata Szyłejko
  • Teatr Tańca (6-16 lat) – Małgorzata Szyłejko
  • Zespół tańca sportowego ( 5 -18 lat) – Mariola Sudzińska
  • Taniec Irlandzki (od 7 lat)  – Magdalena Faszcza
  • Taniec Flamenco/Latino (od 7 lat) – Magdalena Faszcza
  • Arte & Español (od 7 lat) – Magdalena Faszcza
  • Teatr Lalek  (szkoła podstawowa) – Olga Orzeł – Kopeć
  • Zespoły teatralne (gimnazjum, liceum) – Magdalena Marek

SPORT, TURYSTYKA, TECHNIKA

  • Zespoły turystyczno – krajoznawcze ( 9 – 20 lat) – Alicja Opalińska
  • Zespoły turystyczno – krajoznawcze “Mali podróżnicy” (5 – 10 lat) – Aneta Jastrzębska
  • Bractwo Młodych Miłośników Starych Miast (15 – 20 lat) – Alicja Opalińska
  • Żeglarstwo ( OSiR w sezonie, zimą Pałac Młodzieży, 7 – 18 lat) – Jolanta Piotrowicz
  • Strzelectwo sportowe (SP nr 25 ul. Wańkowicza, 12 – 18 lat ) – Zbigniew Ambrożko
  • Strzelectwo sportowe (SP nr 25 ul. Wańkowicza 1, od 9 lat wzwyż ) – Wiesław Mroczkowski
  • Szachy (7 – 16 lat) – Andrzej Janczak
  • Brydż sportowy (bez ograniczeń) – Arkadiusz Cwirko
  • Zespół majsterkowiczów (od 6 lat wzwyż ) – Piotr Witkowski

NAUKA

  • Zespoły historii sztuki ( 14 – 19 lat) – Bartosz Ordelewski
  • Zespół literacki – Katarzyna Gagacka (gimnazjum, liceum)
  • Dziennikarstwo – Katarzyna Gagacka (gimnazjum, liceum)
  • Dziennikarstwo (Nowe Media) – Olga Orzeł – Kopeć
  • Pracownia języka angielskiego ( 10 – 18 lat) – Barbara Głownia
  • Pracownia języka niemieckiego z turystyką (od II kl. szkoły podstawowej, gimnazjum) – Magdalena Wybrańska
  • English & Art (od I klasy szkoły podstawowej) – Małgorzata Laskowska-Trukawka
  • German Art – (od I klasy szkoły podstawowej) -  Anna Gargas
  • Twórcze zabawy dla najmłodszych (od 3 lat) – Magdalena Marek, Aneta Jastrzębska

INNE

  • Pracownia logopedii (bez ograniczeń) – Magdalena Panasik
  • Gimnastyka korekcyjna (7 – 18 lat) – Wanda Tuma

W Pałacu działa Salonik Wystawowy prezentujący osiągnięcia plastyczne (malarstwo, rysunek, fotografia, rękodzieło) dzieci i młodzieży z całe­go województwa, kraju i zagranicy. Tutaj odbywają się wystawy podsumowujące konkursy pla­styczne organizowane przez Pałac Młodzieży i inne ośrodki kultury.

Organizujemy:

  • Imprezy turystyczno – sportowe (wycieczki, rajdy, biegi na orientację, regaty żeglarskie, turnieje szachowe, zawody strzeleckie).
  • Wycieczki do muzeów, galerii wystawienniczych, teatrów dramatycznych i muzycznych
  • Konkursy i koncerty wokalno – muzyczne ( konkurs gitary klasycznej, piosenki europejskiej, przegląd instrumentów klawiszowych, )
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski ( szkoła podstawowa, gimnazjum)
  • Spotkania teatralne
  • Plenery plastyczne i fotograficzne


Najnowsze

  • ZASADY REKRUTACJI DO PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE NA ROK SZKOLNY 2017/2018
    ZASADY REKRUTACJI DO PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE NA ROK SZKOLNY 2017/2018

    OPIS NASZYCH PRACOWNI 2017/2018  ZARZĄDZENIE NR 19/2016/2017 Dyrektora Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie z dnia 14 kwietnia 2016 roku   w sprawie: określenia …

  • MADAME BUTTERFLY, ŻELAZOWA WOLA I WARSZAWA
    MADAME BUTTERFLY, ŻELAZOWA WOLA I WARSZAWA

    Niezapomnianych wrażeń dostarczył pałacowym miłośnikom muzyki z zespołów pana Mirka Piekuta wielopokoleniowy, dwudniowy wyjazd do Warszawy (28-29.06.2017). Głównym celem podróży była opera MADAME BUTTERFLY w …

  • Pałacowe wycieczki
    Pałacowe wycieczki

    Ładna pogoda, ciekawe miejsca, kontakt z przyrodą, dobre towarzystwo- cóż lepszego może nam się przydarzyć na początku wakacji? Tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy trzech wycieczek, które …

  • Lista osób nieprzyjętych do Pałacu
    Lista osób nieprzyjętych do Pałacu

    Lista osób nieprzyjętych do Pałacu Młodzieży na rok szkolny 2017/2018 BIESIEKIERSKA OLGA BIESIEKIERSKI WIKTOR BŁAŻEJCZYK AMELIA BŁAŻOWSKA POLA BRODOWICZ KRZYSZTOF BRODOWICZ STANISŁAW BYĆ MACIEJ DANISIEWICZ BARTOSZ DEPTUŁA KATARZYNA DRAŻBO IGA EMILIAN SARA EYVAZOV MAJA EYVAZOV POLA FLORYSIAK CEZARY FURGAŁ MAŁGORZATA …

  • Lista osób przyjętych
    Lista osób przyjętych

    Lista osób przyjętych do Pałacu Młodzieży na rok szkolny 2017/2018 Arduino robotyka, elektronika i majsterkowanie (ilość osób: 2) Piotr Witkowski MAŁYSKA FRANCISZEK RYŻEWSKI ARTUR Art & English …

  • Wakacje, wakacje ….
    Wakacje, wakacje ….

    Czy ktoś z Was rozpacza z powodu rozpoczynających się wakacji? Nie znam takiego ucznia. Znam natomiast takich wychowanków i nauczycieli z Pałacu Młodzieży, którzy nawet …

Zapraszamy

Grupy zainteresowań w Pałacu Młodzieży w Olsztynie Nasze grupy Imprezy i Wystawy w Pałacu Młodzieży Olsztyn Imprezy i wystawy

Szybki kontakt

Pałac Młodzieży
im. Orląt Lwowskich

10-562 Olsztyn
ul. Emilii Plater 3

tel. bezp.: (89) 527 32 69
fax: (89) 535 03 26

Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych oraz przez Facebook Social Plugins. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji