ZIMA Z PAŁACEM MŁODZIEŻY

ZIMA Z PAŁACEM MŁODZIEŻY

 ZIMA Z PAŁACEM  MŁODZIEŻY  27.01 – 07.02.2014,

ul. E. Plater 3 w OLSZTYNIE

,

,

,

 

,

,

 

,

,

,

27. 01.

Poniedziałek

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
10.30-13.30Fotografować każdy może.sala 307
9.30-13.30Reportaż z wydarzeń “Zima z Pałacem Młodzieży” pracownia DFS.sala 307
9.00 – 12.30Muzyka i teatr (etiudy teatralne przy muzyce, muzyka w teatrze) dla dzieci 8 – 12 lat.sala 3
10.00 -13.00Język hiszpański w muzyce, tańcu, piosence oraz scenkach kabaretowych- od lat 7.aula lub sala 110
10.00-13.00“Songwriting czyli Piosenkopisanie”- warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów.sala 211 (dwie grupy po 1,5 godz
10.00-13.00Muzykowanie  przy  instrumencie.sala 312
9.30-11.00 11.00-12.30Nauka gry na zestawie perkusyjnym  – dla początkujących.sala 5 (dwie grupy do wyboru)
9.30-14.00Chodź, opowiem Ci bajeczkę – zajęcia literackie, oglądanie i czytanie baśni i opowiadań dla dzieci (szkoła podstawowa, klasy 4-6).sala204 (aula do wyświetlenia filmu)
10.00-13.00Bezpieczeństwo i zasady posługiwanie się bronią sportową. Zawody strzeleckie z karabinu pneumatycznego.ZSO Nr3 ul.Wańkowicza1
10.00-13.30Wycieczka Park Ptaków w Kieźlinach lub Ośrodka Rehabilitacji Ptaków w Bukwałdzie.PM10 zł
10.00-13.30Rekonstrukcje strojów historycznych – gotyckich (zajęcia grupy Archeo).sala 304
10.00-13.00Zabawa z kolorami -dzieci od 8 do 12 lat.sala 111
12.00-15.00Zespoły rockowe.sala 5
9.30-12.00Warsztaty języka migowego.sala 313

 

28.01.

wtorek

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
10.00-11.30Gitara dla zaawansowanych.sala 310
11.40 13.10Muzykowanie na gitarze.
9.30-12.30Plener fotograficzny –  biblioteki olsztyńskie.zbiórka PM
9.00-12.30Muzyczny teatr lalek (zabawy teatralne z muzyką) dla dzieci 8 – 12 latsala 312
10.00-13.00‘At the market stall’ – przedstawienie – zajęcia artystyczno-lingwistyczne.sala  115
10.00-13.00Język hiszpański w muzyce, piosence, tańcu oraz scenkach kabaretowych- od lat 7.aula
10.00-13.00Zajęcia wokalne dla uczniów szkół podstawowych.211 ( 2 grupy po 1,5 godz.)
9.00-9.5010.00-11.15Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych- 3-4 latki- 5-6 latki.sala 110
9.00-13.30“Radość tworzenia”plastyka/zajęcia interdyscyplinarne/GIMNAZJUM, LICEUM.sala 103 i sala 7
9.00-12.00Planeta II oraz PlanetariumKultura krajów anglojęzycznych (film, muzyka, literatura).PMHelios Planeta 11
10.00-13.00Zasady strzelania z broni sportowej. Strzelanie z karabinu pneumat. i sport.ZSO Nr3 ul.Wańkowicza1
10.00-13.30Rekonstrukcje strojów historycznych – gotyk ( zajęcia grupy Archeo).sala 304
9.00-11.00Warsztaty szachowe dla początkujących.sala 8
11.00-12.30Warsztaty szachowe dla zaawansowanych.
10.00-13.30Jak powstaje plakat  – dla gimnazjum od 1 do 3 klasy.sala 111
12.00-15.00Zespoły rockowe.sala 5
9.30-12.00Warsztaty języka migowego.sala 313
10.00-13.00Rękodzieło w ferie.ssala 206

 

29.01.

środa

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
9.30-12.30Plener fotograficzny w Teatrze Lalek.PM
10.00-13.00Zabawy ze śpiewem przy muzyce dla dzieci 5-9 lat.312
10.00-13.00Język hiszpański w muzyce, piosence, tańcu oraz scenkach kabaretowych.aula
10.00-14.00“Songwriting czyli Piosenkopisanie”- warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów.sala 211 (dwie grupy)
9.00-13.30“Radość tworzenia”-plastyka-zajęcia interdyscyplinarne dla gimnazjum  i liceum.sala 103- sala 7
9.00- 10.30i10.30-12.00Zajęcia wokalne dla chłopców, chcących śpiewać w znanym olsztyńskim chórze chłopięcym(przygotować jedną piosenkę).sala 110grupy do wyboru
10.00-13.00Warsztaty teatralno-plastyczne(wiek 6 – 14 lat).sala 204
10.00-13.30Rekonstrukcje strojów historycznych – gotyckich (zajęcia grupy Archeo).sala 304
10.00-13.30Przy sztaludze z muzyką, ćwicz. malarskie (tylko dla LO)sala 111
9.00-15.00Sesja nagraniowa dla uczestników gitary klasycznej PM.sala 312
9.00 -13.00Rękodzieło w feriesala 206
9.30-12.00Warsztaty języka migowego.sala 313

 

30.01.

czwartek

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
9.00-13.30Interdyscyplinarne zajęcia plastyczne dla młodzieży.sala 7
10.00-13.00Stonehenge z masy solnej i inne cuda – zajęcia artystyczno – lingwistycznesala 115
9.30-13.30Reportaż z wydarzeń “Zima z Pałacem Młodzieży” pracownia DFS.sala 307
9.00-13.30Wyjście do teatru lalek (9.30 -11.30) potem zaj. plastyczne w ISKIERCE lub prac plast. na temat spektakluOlsztńskiTeatrLalek14 zł
10.00-12.30Gry i zabawy z j. niemieckim.sala 201lub 8
9.00-9.50
10.00-11.15
Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych
– 3-4 latki
– 5-6 latki.
sala 110
10.00-13:00Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa w Olsztynie lub do Domu Gazety Olsztyńskiej.PM5 zł
10.00-13.30Rekonstrukcje strojów historycznych – gotykich (zajęcia grupy Archeo).s. 304
9.00-11.00Warsztaty szachowe dla początkujących.sala 8
11.00-12.30Warsztaty szachowe dla zaawansowanych.
10.00-13:00Rękodzieło w feriesala. 206
10.00-13.30Przy sztaludze z muzyką ćwiczenia malarskie -tylko dla licealistów.sala 111
9.00-15.00Sesja nagraniowa dla uczestników gitary klasycznej PM.sala 312
9.30-12.30Warsztaty języka migowego.sala 313

 

31.01.

piątek

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
 9.30-11.30Wyjście do Olsztyńskiego Planetarium.PM10 zł-ulgowy
10.00-14.00Konsultacje wokalne dla solistów (gimnazjum, liceum)211(na zajęcia trzeba przygot. piosenkę
10.00-12.15Muzykowanie  przy  instrumencieDajtki
SP18
Bibliot.
9.30-11.45Gra na perkusji dla początkujących.sala 5
10.00-13.00Warsztaty teatralno-plastyczne (wiek 6 – 14 lat).sala 204
12.10-15.00Zespoły rockowe.sala 5
10.00-13:00Rękodzieło w ferie.s. 206

 

1.02

sobota

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
9.30 – 12.30Zajęcia poświęcone zwyczajom karnawałowym w ramach Zespołu Historii i Wiedzy o Regionie.sala 8
9.00 – 16. 00,,Zima z szachami”  – turniej dla dzieci i młodzieży.

image002

Aula
sala 201

 

03.02.

 

poniedziałek

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
9.30-.11.30Zwiedzanie Teatru JaraczaPM10 zł
9.00-10.00 i10.15-12.00Śpiewanie piosenek turystycznych.sala 211
9.30-.13.15Muzykowanie  na różnych instrumentach.sala 312 i 313
9.30-14.00Chodź, opowiem Ci bajeczkę – zajęcia literackie, oglądanie i czytanie baśni i opowiadań dla dzieci (szkoła podstawowa, klasy 4-6).sala 204(aula do wyświetlenia filmu)
9.00-11.00Inwencja twórcza perkusisty.sala 5
10.00-13.00Budowa i zasady strzelania z broni sportowej. Zawody strzeleckie z karabinu pneumatycznego i sportowego.ZSO Nr3ul.Wańkowicza1
10.00-14.00Rekonstrukcje strojów historycznych – gotyckich (zajęcia grupy Archeo).s.304
10.00-3.00Zabawa z kolorami inspirowana muzyką.
(dzieci od 8 do 12 lat).
sala 111
12.10-15.00Zespoły rockowesala 5
10.00-13.00Turniej brydżowysala 8
10.00-11.30Taniec nowoczesny – zajęcia dla dzieci klas I-III szkoły podstawowejAula PM
11.30-13.00Taniec nowoczesny – zajęcia dla dzieci klas IV-VI

 

04.02

wtorek

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
9.00-10.30
10.30-12.00
Zajęcia wokalne dla chłopców, którzy chcą śpiewać w chórze chłopięcym (przygotować piosenkę).sala 313
(dwie gr.
do wyboru)
10.00-11.3011.40-13.10Gitara dla zaawansowanych.Muzykowanie na gitarze.sala 310
9.00-9.5010.00-11.15Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych- 3-4 latki- 5-6 latki.sala 110
9.30-12.30Plener fotograficzny w mieście.PM
10.00-13.00Zasady bezpiecznego posługiwania się bronią sportową. Strzelanie z karabinu pneumatycznego i sportowegoZSO Nr3ul.Wańk-owicza1
9.00-13.30Interdyscyplinarne zajęcia plastyczne dla młodzieży gimnazjum i liceum.sala 7 i sala 103
10.00-13.00Jak powstaje plakat -gimnazjum od 1 do 3 klasy.sala 111
12.10-15.00Zespoły rockowe.sala 5
10.00-11.30Taniec nowoczesny – zajęcia dla dzieci klas I-III szkoły podstawowej.Aula PM
11.40-13.10Taniec nowoczesny – zajęcia dla dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej.
10.00-13.00Rękodzieło w ferie.sala 206
10.00-13.00Pomagamy ptakom – budujemy karmniki.sala 4

 

05.02.

Środa

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
09.00-13.30Interdyscyplinarne zajęcia dla młodzieży.sala 7
9.00- 10.3010.35-12.0512.10-14.00Studium gitary klasycznej.Pierwsze kroki na gitarze.Muzykowanie na gitarze.sala 310
9.00-10.00 i10.15-11.15Śpiewanie piosenekturystycznych.sala 211
9.00-12.00“Na ludową  nutę”- zabawy i  tańce  ludowe  dla  najmłodszych.SP 18
9.30-13.30Reportaż z wydarzeń “Zima z Pałacem Młodzieży” pracownia DF.sala 307
9.00-12.45Zwierzęta, drzewostan, roślinność Olsztyńskiego Lasu – plener.PM
10.00-13.00Warsztaty teatralno-plastyczne(wiek 6 – 14 lat).sala 204
10.00-13.15Gotyk na dotyk – wycieczka szlakiem architektury gotyckiej w Olsztynie304
10.00-13.30Przy sztaludze z muzykąćwiczenia malarskie(tylko dla licealistów).sala 111
10.00-13.00Rękodzieło w ferie.sala 206

 

06.02

Czwartek

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
9.00-10.3010.35-12.0512.10-14.00Studium gitary klasycznej.Pierwsze kroki na gitarze.Muzykowanie na gitarze. sala 310
9.00-9.5010.00-11.15Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych- 3-4 latki- 5-6 latki.sala 110
10.00-13.00Kultura krajów anglojęzycznych (film, muzyka, literatura).HeliosPlaneta 1118 zł
9.00-13.30Interdyscyplinarne zajęcia plastyczne dla młodzieży gimnazjum  i liceum.sala 7 i sala 103
10.00-13.30Przy sztaludze z muzykąćwiczenia malarskie (tylko dla licealistów).sala 111
10.00-11.30Taniec nowoczesny – zajęcia dla dzieci klas I-III szkoły podstawowej.Aula PM
11.30-13.00Taniec nowoczesny – zajęcia dla dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej.Aula PM
10.00-13.00Rękodzieło w ferie.sala 206
9.00-14.00Pomagamy ptakom – budujemy karmniki.sala 4

 

07.02

Piątek

Godz. zajęćImpreza – rodzaj zajęćMiejsceKoszt
 9.45-11.45Bal karnawałowy dla najmłodszych. sala 202
9.00-11.45Montaż reportażu z wydarzeń “Zima z Pałacem Młodzieży”.sala 307
9.30-11.45Muzykowanie na gitarze.sala 310
9.00-11.30Dookoła  Jeziora Długiego – plener.PM
9.00-11.45Warsztaty teatralno-plastyczne(wiek 6 – 14 lat).sala 204
9.30-11.45Zespoły rockowe.sala 5
9.00-11.45Pomagamy ptakom – budujemy budki lęgowe.sala 4

10.15-11.45                 Rękodzieło w ferie                            sala 206

 

 

Stałe formy wypoczynku dla wychowanków Pałacu Młodzieży:

  1. Zimowisko w Bukowinie Tatrzańskiej – 25.01- 3.02.2013
  2. Dwudniowa “Wycieczka z operą” – Bydgoszcz – Toruń – 4-5 luty 2014

 

Uwaga:   Zapisy i opłatę za wycieczki pobiera sekretariat Pałacu Młodzieży, codziennie w godzinach  830 –  1430 .

W przypadku frekwencji poniżej 15 osób na każdą wycieczkę – nie dojdzie ona do skutku.

W wycieczce mogą brać udział rodzice lub opiekunowie dzieci.

Koszt wycieczki nie obejmuje wyżywienia.

         SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!

 



Zobacz także

  • VI Obóz turystyczno-artystyczny  Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
    VI Obóz turystyczno-artystyczny Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

    . . . . . . Obóz w ramach współpracy Centrum Młodzieży w Łucku (Ukraina)- Pałac Młodzieży Olsztyn (Polska) INFORMACJE OGÓLNE termin – 23-30.06.2019 wyjazd- …

  • XX EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU  PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
    XX EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

      Regulamin XX KONKURSU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ XX-Konkurs-PioEuro Formularz zgłoszeniowy: Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z …

  • VI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. Mój Zabytek
    VI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. Mój Zabytek

    REGULAMIN VI – go WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO pt. MÓJ ZABYTEK   Cel konkursu: Nadal chcemy rozwijać oraz pogłębiać fascynacje młodzieży historią, różnorodnością kulturową, postaciami oraz …

  • Wernisaż Jagody Łucko
    Wernisaż Jagody Łucko

    Wczoraj /06.02.2019 r./ o godz. 17.00, w saloniku wystawowym Pałacu Młodzieży odbył się wernisaż wystawy rysunku JAGODY ŁUCKO z Pracowni ATELIER Olgi Steranko. Autorka prac …

  • Zimowisko na Podhalu
    Zimowisko na Podhalu

    Podhale to nie tylko odrębna kraina na mapie Polski, ale także autonomiczny obszar kulturowy, gdzie znaleźć można niezliczoną ilość dowodów na dużą oryginalność i heterogeniczność …

  • Nie nudzimy się w ferie
    Nie nudzimy się w ferie

    U nas nie ma miejsca na nudę! Śpiewamy, gramy, malujemy, wycinamy, kleimy… A czas tak szybko mija… Jeszcze tylko trzy dni wspólnej zabawy feryjnej. Nie …

Zapraszamy

Grupy zainteresowań w Pałacu Młodzieży w Olsztynie Nasze grupy Imprezy i Wystawy w Pałacu Młodzieży Olsztyn Imprezy i wystawy

Szybki kontakt

Pałac Młodzieży
im. Orląt Lwowskich

10-562 Olsztyn
ul. Emilii Plater 3

tel. bezp.: (89) 527 32 69
fax: (89) 535 03 26

Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych oraz przez Facebook Social Plugins. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji